bugün

aynı çağda olunan arkadaşların birer birer evlenmesidir, kime nedir. sevdiğine kavuşamama halidir.
yaşıtlarının birer birer ölmesinden daha kötü değil bence.

gerçi bu da kötüymüş lan, vazgeçtim.
en güzelide arkadaş ortamında sap gibi tek siz kalınca kafası en rahat olan siz olursunuz. bazen evli arkadaşlarınız bile size imrenir. kız yoksa dert yok, tasa yok, para harcamak yok, dırdır yok. hayat bu be. tabi iş evliliğe gelince kısmet öyle şu kız olsun bu kız olsun diye koşturmayacaksın arkadaş olacağı varsa olur, olmuyorsada dediğim gibi bekarlık sultanlıktır.
(bkz: kimler kimler yuva kuruyor ben niye kuramıyorum)
aile ve cevreden gelen evlen baskisinin artmasina yol acar. yani kötüdür bu hale düsmek, kendinizi evlenmek zorunda hissetmenize yol acar...
yoğun baskı hissettirir.
insanın "bende bir sorun mu var acaba?" sorusunu kendine sormaya başladığı dönemin ana temasıdır.
hele bir de çocukları olmaya başladıysa sıçtık evresine giriştir.
keraneye yalnız gidileceğinden ekonomik çöküş evresine girmeye hazırlanan kişidir.
insanı değişik düşüncelere iten bir mevzu olup aile, akraba veya yakınları tarafından artık evlen de bizde mürüvvetinigörelim gözüyle bakılır.
yaşayamadığım duygudur. akranlarım arasında ilk evlenen olduğum için. *
evlenenlerin çoğu pişmandır. muhtemelen onlar da bekarlara özeniyordur.
lise, üniversite, mahalle, yurt..vb arkadaşlarıdır genelde.
işsiz olduğum bugünlerde altın alma zorunluluğu yarattığı için karşı olduğum hadise.

(bkz: dünyanın en yüzeysel adamı)
çok bok durumdur. 4 yıllık fakülteleri ilk senesinde kazanan adamlar tek tek evlenirken, sen 2. senende kazanmandan ötürü henüz 5. sınıftasındır, o adamlar ise okulu bitirmiş, işlerini kurmuş, askere gitmiş ve düğünlerine sizi mutlaka beklemektedirler. e masada ortak oturmak da gereklidir, herkes karısıyla gelirken tek mi gideceksin?
Eski sevgilin varsa bu grup içinde insana dokunur...
darısı başına temennilerini sıklıkla duymanıza sebebiyet veren hadisedir.
işin ilginç yanı bu furya başladıktan 4-5 sene sonra yaşıtların bir bir boşanmasına tanık olmak.
daha kötüsü yaşıtların çocuklarının okula başlamasıdır. daha güzeli siz o çocukları seversiniz, okuluydu, önlüğüydü, boklu donuydu uğraşmazsınız. arkadaşlarınız uğraşır.
Tebrikler, hayirli olsun gibi iyi dileklerin dilinize yapismasidir.
(bkz: bu bir işaret olmalı)
Yaşıtların çocuk sevmesi bunalımının ön safhasına verilen isim.
bugün gördüğüm 3 arkadaşımın yaz aylarında evleniyor olması sonucu beni derin düşüncelere sevk etmiş durumdur.Peki ben ne yapıyorum? Steam den oyun çekince mutlu oluyorum amk. (bkz: ben nerede yanlış yaptım)
Yakın arkadaş çevresinin yavaş yavaş daralmasına sebep olur. Çünkü onlar artık evlidir, sen ise hovarda.
Ortamda size de birini bulma çabalarını ortaya çıkarır. 37 yaşında ve Bekar olunca herkesin evli olduğu ortamda sizi de evli görmek istiyor insanlar.
Neredeyse bütün arkadaşlarım evlendi. Sıra bize geldi lakin Rusya ile şu krizin bitmesi lazım yoksa bizim evlilik işi yatacak gibime geliyor.