bugün

yaşlılar kesinlikle saygıyı hakederler, büyüklerimizdir tamam ama belli bir yaşın üstüne gelince aksileşip, saçma hareketlere başlıyorlar. Bunlara örneği hergün farklı bir olayla da görüyoruz.

Örnek vermek gerekirse bugün başıma geleni anlatayım; Otobüste ön koltukların birinde oturuyorum, durakta 10 kadar kişi bindi, yaşlı olan dibime kadar geldi (ben aslında saygımdan dolayı kalkıp ona yer vericektim) "kalksana, ben yaşlıyım, bacaklarım ağrıyor" diye bağırmaya başladı. Ama ne bağırma, otobüs inliyor. Velhasıl kelam vel nizam kişi yaşlı olmasını bir ayrıcalık olarak görmüyeçek.
bugün kasa sırasında şahit olduğum patavatsızlıktır.

yaşlı bir adam kasiyerin suratının asık olmasından rahatsız olup tabiri caizse kadının üstüne sıçramaya başladı. böyle suratı asık olamazsınlar, eski nesiller, saygısızlıklar havalarda uçuşuyor. kasiyer kadın uzunca bir süre sustu ve "beyefendi babamı yeni kaybettim, hayatta her şey güzel gitmiyor maalesef." dedi ve işini yapmaya devam etti.

gerisi gözleri dolmuş bir kadın, kem küm eden ama özür dilemekten bile aciz yaşlı olduğu için her hakkı kendinden gören bir adam.
güncel Önemli Başlıklar