bugün

yaşını başını alan insanların, yaşadıkları yaşa kadar ki dünyayı etraflarına anlatıp anlatıp da kafa şişirmelerinin yanı sıra, sevimsiz bir görüntü halinde olmaları sonucunda oluşan gerçek ya da reel bir durum denilebilir.

yahu kardeşim mesela diyelim ki sen gençken yaptığın işleri bana ona buna anlatıyorsun, tamam da bundan bana ne ki, belki yalan söylüyorsun nereden bileceğim ki ben bunu, belki hiç de anlattığın gibi melek değildin ne malum?. sevemiyoruz ya böyle yapınca sizleri, bizi hiç anlamıyorsunuz hiç!. rabbena hep bana, hep ben konuşayım ben bileyimcisiniz kabul edin işte!.

yani sen bana anlatacağına al külahını önüne de git 5 vakit namazını kıl da allah affetsin de gel öyle konuşalım ihtiyar!. otursak yanınız da vıttırı vızzık akşama konular da akşama kadar ben vurdum gol oldu, eski kocam şöyleydi, rahmetli iyi yemek yapardı, bilmem işte efendime söyleyeyim çocuklarım hiç aramıyor sormuyor!, gibi bin türlü ağlak ağızı duy babam duy işin yoksa!.

yahu bana bunlarla gelme anacım babacım, bana akıl verme akıl!. zaten gelmişsin kaç yaşına hiç sıkılmıyor musun şaşırıyorum bu kadar boş konular da konuşmaya yahu!. sonra da sizi birazcık eleştirince de vay vay sen misin insan olan falan filan!.

bakınız sevgili ihtiyar heyeti, koskoca bizler değerli vaktimizi sizlere ayırıyoruz siz tutup bizlere neler anlatıp da can sıkıyorsunuz, aslın da işin kolayı hepinizi şehirlerden ırak bir huzur evine yatırmak olmalı ama neyse işte, en azından göz önünden ayrılıp görüntü kirliliği yaratmazsınız da daha mutlu edersiniz bizim gibi gençleri.

işin kısacası şu ki; ^^ sen gelmişsin bilmem kaç yaşına, ama sevgi ve saygıyı acaba hak etmiş misin yaşlı insan ^^ soruyorum?. işe mevzu bu aslın da!.

neyse dostlarım mutluluklar.
çok haklısın çok iyisin al sana artı denilesi amaçsız anlamsız gereksiz başlık...
güncel Önemli Başlıklar