bugün

toplumsal kin ve nefretin getirdiği sonuçlardan bir tanesi...

bu olayların sorumlusu bizleriz. eğlenmek için çekilen, yaşlılarla alay edilen videoların getirdiği sonuç bu...
bu kadar kültürsüz ve yobaz bir toplumuz biz işte... yarın yaşlandığımızda başımıza bunlar ya da daha da beter serseri oçları çıkacak.

https://www.ntv.com.tr/vi...er,nEAwiVg-mEaogcqsnHwB-w
serseri kelimesi biraz hafif kalmıştır. yakılıp imha edilesi orospu çocuklarıdır.
Evlat olsa sevilmez serserileridir.

Her şeyin goygoyunu yapmak, saygıyı, hürmeti top yapıp klozete atmak, her kişi ve kavramla dalga geçmek, bu kuş beyinsizlerin en büyük marifetidir.
içi o kadar boştur ki, edepsizliği kendine zırh yapmıştır.
Keşke peçetede kalsalardı, kimseyi üzmeselerdi, yormasalardı...
siz, “Kaybettiklerimizin hepsi yaşlı,” demekle, toplumda, “oh neyse ki yaşlıymış, zaten ölecekti,” algısını yarattınız mı, yaratmadınız mı? Durmadan sokaklardaki geri zekalılara mikrofon uzatıp dışarıda dolaşanlar sadece aptal yaşlılar kızgınlığını körüklediniz mi, körüklemediniz mi? Sadece 65 yaş üstünü eve kapatıp yaşlıların virüs gibi görülmesine çanak tuttunuz mu, tutmadınız mı? Ama sahillerde bisikletle gezenler, sabah sporu yapanlar, asker uğurlayanlar, balık tutanlar, umreden gelenlere el öpmeye gidenler, pek çok atölyede, fabrikada, iş yerinde toplu çalışan zavallı bizler hala dışardayız. Kendinize gelin. Virüsü asıl dışardakiler taşıyor. Toplumu, bu kez genç-yaşlı diye ayrıştırdınız. Ama unutmayın, hala bu yaşlı kuşağın aklı, dirayeti ve eğitimiyle ayakta duruyoruz.
ülkeyi 18 yıldır yönetenlerin sorumluluğundadır. küçüklere sevgi büyüklere saygı nerede ? andımız kaldırıldı değil mi ?
Eğitim ve kültür sistemimizin hiç de işe yaramadığını gösterir. içi boş, kof yaratıklar yetiştiriyoruz. Tek kelimeyle yavşaklık bu.
Andımızın kaldırılmasının sonucudur.

Beğendiniz mi yetiştirdiğiniz eşşeklerinizi?
halbuki virüs kendisi amına kodumun çocuğu.

senin ağzını yüzünü sikeyim emi.
bu beğeni manyağı orol orul o. çocuklarına biri döve döve anlatsın artık. yaşlılar virüs taşımıyor, bağışıklık sistemleri zayıf diye dışarıya çıkmalarına izin verilmiyor. gerçi bu eli telefonlu ergen budalası şerefsizlerden daha tehlikeli virüs henüz keşfedilmedi.
Bu veled i zinaların bi boktan haberleri yok.haberleri götleriyle takip ediyorlar herhalde.
Akılsız embesil nesil.
dedeye bunu yapan bu amınakoduğumun evladı gibiler kendilerini bi bok sanıyor kamerayı görünce. ülkenin özeti gibi olay.
amaaan linci gorunce bi bok sadim adamin agzina su seyden takiyolar bence saygili bile sayilirlar kafaya kolonya serpme olayi biraz agir kacmis, hepsi o kadar... zaten espri amacli ben komik buldum. virusten korunma timi durururu...
Virüs sensin sen. Uyarırsın tamam ama bu ne yavşaklıktır.
tamam adam sokakta dolaşıyor böyle bir saygısızlık yapman mı gerekirdi ben adamın yüzüne baktım buhran pişmanlık üzüntü içinde belli ki adamın bir derdi var işte bu gençlik çocuklarımıza yön veriyor biz istiyoruz ki gençlerimiz bilim sanat ile uğraşsın bunlar her türlü kötülüğü yapıyor.

duydum ki içeriye atmışlar bir daha çıkmazsınız inşallah.
kişi göz altına alınmış...
adalet sistemimiz, toplumun tepkilerine göre çok hızlı şekilde çalışabiliyor. bu ilginç bir durum.
bu tarz durumların olmasını engellemek, olmasından daha önemli. nasıl önlenebilir? bu konu üzerine kafa yormaları gerekiyor.
bence örnek alınması gereken japon eğitim sistemidir. onların sokaklarında yolları süpüren insan göremezsiniz. kurallara uymayan insan göremezsiniz. en en en önemlisi de, karşısındaki insana saygısızlık eden insan göremezsiniz. ağaç yaşken eğilir. japon çocukları daha ilkokul seviyesindeyken çok ciddi saygı ve disiplin ile büyütülüyorlar. herkes kendi sorumluğunu biliyor. duyarlı ve düşünceli hareket ediyorlar.

https://www.hurriyet.com....oyle-cevap-verdi-41477618
(bkz: Halkta oluşan yaşlılar hastalık bulaştıryor algısı)
Büyük bir kolonya sisesini munasip yerlerine Monte etmek lazım.
"14 gün ev hapsi ile korona virüs salgınının ardından 15 gün süreyle en yakın huzur evine haftada iki kez ziyaret etme cezası verildi."
çok büyük bir ceza verilmiş.

yaşlı adam için;
"Kendisini gariban bir şahıs olarak tanıdım. Bu nedenle kendisine sahip çıkmaya çalışmaktayım. Ben kendisine zaman zaman da harçlık vermekteyim. Lokantada yediği yemeklerin ücretini ben ödemekteyim. Berberde tıraş olduğunda yine ücretini ben ödemekteyim." diye konuştu

bu yüzden, yaşlı adama kötü davranma, alay etme haklarına sahipsin barzo kardeş.

https://onedio.com/haber/...eti-cezasi-verildi-900801
Huzurevine ziyaret cezası nedir? Bu serseriler oradaki yaşlıların da hayatını tehlikeye sokar.

Ceza verirken iyice sıvamışlar.

--spoiler--
14 gün ev hapsi ile korona virüs salgınının ardından 15 gün süreyle en yakın huzur evine haftada iki kez ziyaret etme cezası verildi
--spoiler--
Yaşlılara korona bahanesiyle yavşakça, saygısızca ve hadsizce davranan; alay edip küçük düşüren embesilleri bastonla terbiye edeceksin, ama böyle terbiyesizce, bastonla!