bugün

en azından kendimde gözlemlediğim bu! yaş geçtikçe boş zamanınınızın azalmasından ve vücudun büyüme-gelişme gibi bir misyonunun kalmamasından dolayı kendini salması durumudur! nerde kaldı 12-13 saat uyuduğum günler, peh!!! *
uyurken ölüceğini düşer insanlar yaşlanınca sebebi budur.
kendimde olmasa da başka insanlarda gözlemlediğim gerçek , acaba yaşayacak az vakit kaldı gözümüz ne kadar açık olsa o kadar iyi mi diye böyle yapıyorlar , yoksa fizyolojik nedenleri mi var çözemedim.
bu konuda bir bilgi sahibi değilim ama gerçek olduğuna inanmadığım ve sadece bir teori olarak gördüğüm düğüncedir. eğer bilimsel olarak kanıtlanmışsa ancak o zaman inanırım fakat benim mantığıma yatmadı. çünkü, uyku insandan insana değişen bir şeydir. yani aslında vücudun ihtiyacı olan uyku tamı tamına 4 saattir. 4 saattan sonra uyuduğumuz her an keyif uykusudur. eğer bir insan küçük yaştan kendini 4-5-6 saat uyumaya alıştırırsa yaşlanana kadar öyle gidebilir. ya da yaşlandıkça bu süre daha da uzar. çünkü yaşlandıkça daha çok dinlenmeye ihtiyaç duyacağımızı düşünüyorum. ve yapacak çok bir işimiz olmadığı için keyfimizi daha çok düşünmeye başlıcaz. ben yaşlınıp, emekli olunca bütün günümü uyuyarak geçirmeyi düşünüyorum.