bugün

Sözlükte son zamanların modası haline gelmiş "x yaşasaydı referanduma evet derdi" tartışmalarını görünce akıllara gelendir.

edit; Nazım Hikmet'i yazan komik arkadaşlara ayrıca selamlar.*
demokrasinin ne olduğunu çok iyi bildiğini sanan abiler ve ablaların, kişilerin kararlarını etkilemek için ünlüleri kullanma çabasıdır. kimin neye oy vereceği birilerinin reklamına bağlıysa ne anladım serbest düşünceden, demokrasiden. pehhhh! (bkz: sürahi hanım)
(bkz: türkan saylan)
(bkz: nihal atsiz)
(bkz: ibrahim müteferrika)
(bkz: atatürk) * *
(bkz: ahmet kaya)
(bkz: iv romen diyojen)*
(bkz: arabistanlı lawrence)

üstelik halkı örgütleyip 'evet' çıkmasını da sağlardı.
(bkz: cemil ipekçi) *
(bkz: mustafa pehlivanoğlu)
(bkz: erdal eren)
(bkz: necdet adalı)
(bkz: padişah vahdettin)
yaşasalardı kim evet der kim hayır der üç aşağı beş yukarı bellidir de, öbür tarafa gidip gelselerdi hemen hepsinin ne diyeceğini adım gibi biliyoru. ne mi diyeceklerdi?

(bkz: anlatırım)
ingiltere kralı, rahmetli başkan kennedy, taçsız kral pele, beckenbauer, kaleci mayer, bridget bardot ve fenerbahçeli cemil...
"yıllar önce denemiştik devlet eliyle bastırdınız, şimdi devlet kendi eliyle kendini batıracak, bu fırsat kaçmaz evet denecek tabi."

(bkz: şeyh sait)
adnan menderes tabıkıdeeeee.
evet sana sana sana hepinize be... rezil iğrenç yaratıklar.. hiç mi insanlık yok sizde ha? nedir bunlar ha nedir? nasıl yollarsınız bu pislikleri o tertemiz insanlara.. onlar kitap istiyor, kalem istiyor, okul istiyor okumak istiyor.. onlara yardım elinizi uzatacağınıza birde utanmadan, sıkılmadan alay ediyor küçük görüyorsunuz.. aslında alay edilecek küçük görülecek birileri varsa o da sizlersiniz.. hiç bir işe yaramayan asalak gibi yaşayan sizler.. utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürmek isterdim ama ondan da anlamazsınız ki siz
atını ziken kovboy.

edit: ne eksiliyonuz len. nerden biliyonuz vermeyeceğini.
rahmetli memmet emi. garibimin ne okuması vardı ne de yazması. aynen şöyle derdi yaşasaydı ; yavrum he de oluversin.
(bkz: mustafa kemal atatürk)

bildiğiniz gibi o milletin egemenliğinden yanaydı. küçük bir zümrenin ve sözde üstünlerin hukukundan değil.
alparslan türkeş,bülent ecevit,turgut özal,adnan menderes, eşref bitlis,gaffar okan, gün sazak,hrant dink, muhsin yazıcıoğlu...yoruldum.
(bkz: yeni koye eski adet)
(bkz: muhsin yazıcıoğlu)
(bkz: osmanlı uleması)*
(bkz: deniz gezmiş)
(bkz: mustafa pehlivanoğlu)
(bkz: adnan menderes)
(bkz: mozart)
muhlis adam, hayır diyemez.