bugün

Boka batmak..

Başka var mı elzem bir yaşama amacı..
daha güzel hissetmek
maximum güzel hissetme
ama nasıl sonu varmı
yaşama amacını bulmak.
yaşama amacını gerçekleştirmek.
arta kalan vakitlerde daha yaşanası dünya bırakmak.
yarın ölecekmiş gibi ölmemektir.
Şaşırdığımız için mutsuz olduğumuz amaçtır. Sevgi aşk para mal mulk gelecek. hepsi hırs. Fazla Kaptırıyoruz.
Bu saatten sonra annem icin ancak gerisi boş.
kaderle başa çıkmak, çıkamadığını görünce kaderimmiş demek...
bir miktar mutluluk.

azicik sevgi yeter. biraz da saygi katalim. gönder gelsin.
sürekli hayat engel çıkartıyor önüne ve sen atlaya atlaya gidiyorsun. bazen düşüyorsun tabi hatta en sevdiklerin sana çelme takıyor ama olsun diyorsun, takmıyorsun yani. hatta bazen öylesine sistemin içine giriyorsun ki sistemi sorguladığında fark ettiğin yılların geçip gittiği oluyor.

aslında biyolojik olarak bakarsak; bir şeyi arzuluyorsun( her daimdir bu) eğer o arzuladığın şeyi alırsan tatmin olup mutlu oluyorsun eğer alamazsan üzülüp mutsuz oluyorsun. üzülüp mutsuz olunca tatmin olmaya eğilim gösterdiğin için daha büyük risklere giriyor ve daha büyük oynuyorsun. eğer kazanırsan tamam ama kaybedersen işte tam hayatın sikip attığı insan oluyorsun. bide pes etme var tabi, kabullenme de denebilir, işte o da artık bu sistemin dışına çıkmayla alakalı.

aslında çok basit insanın amacı ama herkes bir anda bir şeyleri isteyip birbiriyle etkileşime girince olay çok farklı yerlere çıkıyor ve karmaşık oluyor, insanda o karmaşıklığa bakıp kendini değerli zannetmek için çırpınıyor.

akışına bırakmak lazım ya bence.
bir şeylere, bir yerlere, birilerine ait olmak; birşeylerin ona ait olduğunu hissetmektir.
Şahsımın en kısa zamanda Ölmektir.
bi taraftan aradığı kişiyi bulmak için atmadığı takla kalmayanlar bi tarafta aradığı kişiyi bulduğu için harap olanlar varken bulunması güç bi şey. sözlüğe bakınca gördüğüm tek amaç seks galiba.
hayatta kalmak.
onu görebilmek. şu an ne yapıyor acaba yaşama isteğim.
Vicdanen rahat edebilmek uğruna yasamak gerekir.
Daha once tanistigin kisilerle Bir yerlerde karsi karsiya geldigin zaman başını eğmeden bakabiliyorsan, utanmani gerektirecek bir durum yoksa, vicdanin rahatsa guzel bir yasamin var demektir.
Acliktan ölsen dahi, bu boyledir.
ölünce kurtcukların beni yemesi nasıl bir şey merak ediyorum beni hiç yiyeyn olmadı çünkü.
Ailedir be sevdiklerindir.
Amaç yaşamak..
ben bunu asla kabullenemiyorum mesela, beni sevmediklerini.ben her seyin normal oldigunu filan saniyorum.bir gun biriyle konusurken objektif olarak baktim hayatima da sicmisim ben,toparlanmaz bu. her yerden bitik. kabullenemedim en basta. onlar benim annem babam dedim.sonra dedim, daha ailem beni sevmiyor, baskasi neden sevsin ki. her gun niye dunyaya geldim diye sordum.hala soruyorum.cevap yok.yasiyoruz iste.
bazen cevabı çok basit olabilir mutlu olmak sadece.
yaşama amacını belirli sebeplerle kaybeden insan, sonunu göremediği dümdüz asfalt bir yolda yürüyor demektir. yolda ne bir engel ne de mutluluk verici bir şey vardır. yanından insanlar geçip gider ama o hiçkimseyi görmez. arada bir durup yanından geçen herhangi birine konuşur ve hikayenin ortasından bir cümle söyler. örneğin şunun gibi:
"bak senin ne güzel bir ilişkin var, benimse kaderimi kabartma yazıyla yazmışlar, ne yapsam silemiyorum."

veya şunun gibi:

"artık yüzüme bakıp seni sevmiyorum diyebilecek cesareti bile yok insanların, tek diyebildikleri 5 yıllık bir ilişkim var, hayatında başarılar. tabi tabi 5 yıllık ilişkin var ama erkek arkadaşınla tek bir fotoğrafın dahi yok öyle mi? ama ailem görebilir duyabilir vs. sen benimle dalga mı geçiyorsun? lise 1den üniversite 2ye kadar duymamış ailen ve abin öyle mi?"
çoğunlukla daha çok para daha çok güç daha çok kadından ibarettir. bu yeni olan bir şey değil dünyanın başından beri böyleydi.tanrının ne kadar yeteneksiz ve sıkıcı olduğunu gösterir bize. Gerçekten bazen çok anlamsız geliyor, sonuç hep aynı, ölüm.
herkese göre değişebilen ve hiçbir zaman doğru cevabı olmayan kavramdır.
aslen felsefenin doğuşunu oluşturan etkendir. cevabı ise göreceli olmakla birlikte, 21. yüzyıl gençlerince cevabı verilemeyen sorudur da ayrıca.