bugün

bir varmış bir yokmuş birden suda yaşayan tek hücreli bir canlı peyda olmuş, sonra canı sıkılmış biraz da karaya çıkayım demiş. sonra bölüneyim de birazım insan birazım hayvan birazım böcek birazım bitki olsun dejfsuibrssiy

neyse daha sonra devam ederim bu masala.
Kör tesadüfler sonucu oluşmadığı kesin.Yaratıcının düzenlediği sistematik bir düzendeyiz.
Anne + baba = Bing bang.
boş muhabbetler bunlar.

tabii ki,
bizi dünya gezegenine leylekler getirdi.
Yaşamdan ne kastedildiği bu soruya bakış acısından önem arz eder.
Hatta Daha öncesinde bir soru sormak gerekir: robotlar canlı mıdır?

Eğer bu soruya cevabınız evet ise protein tabanlı ve karbon iskelete sahip kompleks yapılar olan bizleri de canlı kabul edebiliriz.

Eğer bu soruya yanıtınız hayır ise robotlara benzer şekilde bizler de canlı sayılamayız. Çünkü belirli bir düzen içerisinde sıralanmış molekül yığınları olduğumuz açıktır.

Yani, canlılık ile cansızlık sadece bizim kendimizi sınıflandırma gayreti içerisinde oluşturduğumuz hayali kavramlardır. Bunun başlangıcı da büyük patlamadır. Çünkü atomlar o zaman dağılmış, rastgele oluşumlar o vakit ortaya çıkmaya başlamıştır.
Bence yaşam hep vardı. Ama farklı formlardaydı. "Dünya'da yaşam nasıl oluştu?" Derseniz; Onunla ilgili farklı teoriler var zaten. Ben, yaşamın başlamasıyla dünyanın oluşumunu farklı kulvarlarda değerlendiriyorum. ikisi birbirinden farklı konular. Bence canlılığa dair bir iz olan her yerde ve her zamanda yaşam var demektir. Her şey bir gaz ve toz bulutuyken; O gaz ve toz bulutundaki parçacıklar canlılığa dair bir kanıt bence. Tüm insanlarda bulunan elementlerin, uzay boşluğundan gelmiş olduğunu gösteren çalışmalar, bana bunu düşündürüyor. Dünya'da yaşam başlamadan önce de evrende canlılık, yani yaşam vardı; Ama çarpışma olaylarından sonra form değiştirdi. Ben, dünyanın oluşmasını şuna benzetiyorum: Bir çiftin bebek sahibi olmasına benzetiyorum. Bebeği meydana getirecek olan temel faktörler Anne ve baba. Dünya da, uzay boşluğunda var olanların bir araya gelmesiyle oluştu. tıpkı Anne ve babanın bir araya gelmesinden yeni bir yaşam doğması gibi;
Uzay boşluğunda yaşayan cisimlerin etkileşime girmesinden yeni bir yaşam doğdu ve dünyada yeni bir hayat başladı. Yani yaşam, yoktan var olmadı. Var olanların bir araya gelmesinden, yeni bir form kazandı. Bu yüzden başlayan veya sona eren bir şey değil bence yaşam. Sadece form değiştiren bir şey.
Büyük patlama ile. Yani ol emri.
Anlatılmaz yaşanır.
kent switch'le.
güncel Önemli Başlıklar