bugün

saat onbirde akla gelen harikulade konu. gelen akla sahip kişinin cool olması dahada lezzetli hale getiriyor.
Ben dedim;
Ben senin yerinde olsam benim yerimde olmayı isterdim.
''arkadaş'' sıfatının üzerine yakışmadığı insandır. her şeyinizi kıskanır, her şeyinizi. uzak durulması gerekir kesinlikle, nitekim kıskançlık uğruna bir çok şey yapabilirler.

kindar ve yarı dindar günlerimden biriydi. üzerime rahat bir şeyler almak üzere dolabıma doğru yola çıkmıştım. oturduğum oda ile soyunma odasının arasında 300 metre olduğundan araba ile gidiyordum. o sırada telefonum çaldı, arayan batıcan isimli ilginç arkadaşımdı.

dertli olduğunu, bana gelip bir şeyler içmek istediğini söyledi. kıramadım ve tamam dedim, evime geldiğinde ise tek derdinin beni kıskandığı olduğunu görüyordum. yok senin hayatın şöyle güzel, benimki şöyle boktan. sen süpersin, ben kötüyüm. sen güçlüsün, ben eziğim. sen zenginsin ben fakir gibi türlü ağlamalar eşliğinde içiyorduk. sonra aramızda şu sıra dışı diyalog geçti, beynimden vurulmuştum.

+ oğlum bütün sevdiğim kızlar sana aşık!
- ee?
+ bu kadar zengin ve cool olmak zorunda mısın?
- evet
+ abi sen ne kötü bi adamsın ya!
- yapımda var batıcım.
+ çok kıskanıyorum hayatını çok!
- herkes gibi.
+ ah o araba bende olacak.
- ne yapardın?
+ atmadık kız bırakmazdım!
- yapamazdın kültürün eksik!
+ abi vurma!
- kültürsüz!
+ yapma
- cahil!
+ abi!
- kıskanç!

o gün batıcan'ı evimden kovup tüm ilişiğimi kestim, beni kıskanan bireyler ile asla görüşmüyorum. o yüzden hiç arkadaşım olmuyor, kader azizim. kimine veriyor yüce tanrı, kimine vermeyip ağlatıyor. allah kıskananlardan bizi korusun, onlar gibi yapmasın.

amin.