bugün

geçmişlerini, tarihlerini yok sayanlardır.
hatadan ders çıkarmak, aynı yanlışı bi daha yapmamayı öğrenmek başka bir şeydir, yaşadığım hiçbir şeyden pişmanlık duymuyorum demek ayrı şeydir.
bu aptal cümle senin tüm geçmişini, hatalarını-doğrularını vesairelerini gölgeler.
hepimiz bir sürü şeyden eşşek gibi pişmanız, pişman olmalıyız da...
olmalıyız ki, orda o acı dursun ki, bugün ve gelecek anlamlansın hepimiz için.
kelimenin tam anlamıyla bencil bir öküzdürler.
vurdumduymaz, gamsız insanlardır.
bilinçaltları pişmanlık çığlıkları atan insanlardır.
kendilerini kandırırlar.oysa içleri dopdoludur.
(bkz: beni kategorize etme)
iddialı açıklama yapıp magazin gündemine bomba gibi düşmeye çalışan şarkıcı, manken veya serbest meslek erbabı celebrity'lerdir.

(bkz: egonu yiyeyim sana bir şey olmasın)
bu dik duruşun sağlamasını yapmak için kişi kendisine şu soruyu sormalıdır;

"geçmişe dönebilsem yine aynı şeyi yapar mıyım?"
en büyük pişmanlıklar bilinç altındadır.
kendini bilen, tanıyan insandır. yaptığı her hareketin farkındadır, sonuçlarını bir şey yapmaya başlamadan önce kabullenmişlerdir.
"sen hala ölmedin mi ?" denisecilerdir.
parelel evren fikrine sıcak bakmayan insanlardır.

(bkz: olsa fena mı olurdu yani)
hiç yalan söylemedim diyenlerle aynı duyguların insanıdırlar.
hiçbir şey yaşamamışlardır.
bir de pişman olacağını bile bile yaşayanlar vardır.bunlar onlardan bana göre daha iyidirler...
"ne güzeldir asr-ı saadet gidişin
sevişin evlatlarım sevişin
size ne dünyanın kederinden gamından
nasılsa hür çıkıtınız ananızın .mından"

mısralarını bana hatırlatan akımdır.
yalancıdır. herkes en az bir kere pişmanlık yaşamıştır. düzene aykırı aksi.
kendimden bilirim bu bir yalandır.insanız elbet pişmanlıklarımızdfa var ama bunu kendine yedirememektir pişman olmadım demek.yoksa kim aynı yanlışı bir daha yapmayı göze alır,aynı hatalarını tekrarlar ki?
yalan söylemiyorsa; pişmanlıklarını unutmayı başarabilmiş, artık bunlar için üzülmeyen insanlardır.
karar almadan önce bütün sonuçları gözden geçiren ve en kötü sonuçlara dahi kendini hazırlayan insanlardır. lakin bunun yanında bir kısmı ayak yapıyor da olabilir.
bir sıfır olsun bizim olsunculardır.
hata yapmamak için hiçbir şey yapmamayı seçmişcilerdir. halbuysem dibe vurarak, dibin bile canını yakanlar, hayatın kaveşeliğini anlamıştır. onlar için artık mutlak surette yükseliş vardır. hasılı, pişman olmak eyidir eyi...