bugün

başlığın tam hali, "yaşa takıldım 54 yaşında emekli olacağım oyum ak parti nin" şeklindedir yaşa takılan kardeşlerim.

vatanını, milletini seven bünye feryadı.

evet, yaşa takıldım 54 ya da 56 yaşında emekli olacağım. (ilgilenmediğim için emekli olacağım yaşı tam olarak bilemiyorum)

ve bu durum zerre umurumda deyil. reyis başımızda olsun emeklilik yaşım isterse 76 olsun. neymiş prim ödemiş, 44 yaşında emekli olanlar varmış. bana ne kardeşim, ben 56 yaşımda emekli olmak istiyorum.

size giren çıkan ne ki beni genç yaşta emekli etmek için çaba sarf ediyorsunuz? hem emekli olunca n'olcak, utanmayacak mısınız genç yaşınızda soranlara "emekliyim" demeye. bir nevi "ihtiyarım" demeye, he?

gerçi siz de utanacak yüz de kalmadı, köseleye döndü suratınız. helal olsun reyise, papazı serbest bıraktıktan sonra kendisine kırılmıştım ama, bu erken emeklilik saçmalığına el attığı için kendisine tekrar teşekkür etmek istiyorum.

zira, adam ülkesini düşünüyor. abd'ye karşı verdiğimiz bu ekönomik (bahçeli deyimi ile) savaşta ülkesini zorda bırakacak hamlelerden kaçınıyor. helal olsun reyis!

papaza kadar deyil, mezara kadar seninleyiz. evet.
iktidara "emekli maaşı alamıyorum" diye karşı çıkan zihniyete örnek olması gerekilen bir açıklamadır.

Vatan sevdası her daim paradan üstündür.allaha çok şükür cehape zihniyeti gibi gözümüz parada değil vatanda olmuştur.
anamı altında yakalasam

anamı suçlarım diyen güruha bunlar komaz.

reyiziniz 46 yaşında emekli olmuş.

bu da bonus bilgi.
tatava yapma primci.

benim babam da 43 yaşında emekli oldu, sayın cumhurbaşkanı'mız gibi. o zamanın kanunları bu şekilde imiş uygulanmış.

şimdi ise yapılan yanlıştan dönüldü. emeklilik yaşı olması gereken sınıra çekildi. bu sayede devlet zarara uğramaktan bir nebze de olsa kurtuldu.

ulan bunu yapan ölümüne savunduklarınız olsa yerlere göklere sığdıramaz, "tobo yhoo olmonyo do omoklolok yoşo oltmoş yodo, oşto bo yozdon goro koldok. bok goloşmoş olkoloro tom torso. olmonyo bono ornok mosolo" diyerek kafa ütülerdiniz.

kabul edin, reisin hataları olmasına rağmen bu ülke için yaptıklarını takdir ediyoruz biz sadece. ayrıca, nerdeyse 20 yıldır kıçında sallanan kazıkla ortalıkta kafa açan zavallıların ithamları zerre s*kimizde değil.

kendi halinize yanın siz!
ben akpli değilim fakat emeklilik yaşının düşürülmesine karşıyım.bütün kalburüstü ve modern imrenilen ülkelerde yaş 63 den aşağı değil.olmamalı da.beleşçilik olmasın rica edicem bu güzel ülkede.
haykırarak söylüyorum.

değil 54 , 64 yaşında emekli olmak istiyorum ulan!
Aman başa takılma temennilerimi ilettiğim kişi.