bugün

Uykusuzluk bunlardan birisidir vücut bir noktada kendini koyverir. Duracell gider çinko karbon pil gelir. Gündüz uykusu şekerleme vs yapmadan 5 saatlik uyku yetmez.
(bkz: Fenerbahçe)
Yaşın daha da ilerlemesi.
Ergen tavırlı yetişkinler, sevgililer.
Büyüklerin ağır lafları. 18-25 yaşlarımdayken umursamazdım, şimdi ise 29 yaşındayım ve çekemiyorum.
Aileden uzaklik, yaş aldıkca küçülen büyükler, ergenlerin her hali.
Hayaat.
(bkz: baş)
Monoton insanlar.

Abi yaşın gidiyo zaman akıyo niye mal gibi evde oturuyorsunuz çağırıyorum şurayı gezelim burayı gezelim yok hava soğuk yok regliyim yok hastayım yok param yok yok yok yok sevgilimleyim..

Anca mal gibi gidip Starbucks ta oturun abi tüm hayatınızı sadece sevgilinize ayırın sonra ayrılınca bok gibi ortada kalın

Bana gezecek adam lazım dostlar deli gibi para harcamıcaz mk trene bin heryer tatillik bölge. Mont giy üşümezsin izmir mk izmirde üşünülür mü senin regline sokem.
dünya..
evet dünya, her geçen gün daha da kirlenen boktan dünya..
insanlar. bazılarının her şeyi batıyor.
Tahammül.
Sabah işe kalkmak.
Agresif insanlar. Hele ki hiçbir şeyde bir şey yokken ortamı geren huzursuzluk veren tipler. Bağıran çağıran ona buna sataşan hır çıkartan kavgaya yer arayan denyolar. Adamın asabını da bozar ayarını da kaçırız gününü de berbat eder moralini de sıfıra indirir.
YAŞ GÜNÜ KUTLAMAK.
patronlar/işverenler. yaptığın işe ve sektöre iyice hakim oldukça birçok işverenin bulundukları konumda onca zaman nasıl var olabildiklerini sorgulamaya başlıyorsun. bu fazlaca kibir veya ukalalık değil. sana sürekli aklınca akıl veren adamlar aslında senden çok daha az şey biliyorlar. bunun farkına varıyorsun. neticede ortada illa ki büyük emekler büyük özveriler var allah daha çok versin gözümüz yok. lakin bilmedikleri şeylerde yanlış olanı sana yaptırmak için baskı yapıp işin sonunda da sanki o yolu sen seçmişsin doğrusunu göstermemiş, doğrusunu yapmakta ısrar etmemişsin gibi şekillere giriyorlar.

evvelden yani 20 li yaşlarda iken çok dert etmezdim şahsen. iş onun nasıl isterse öyle olsun derdim ama doğru ama yanlış. ancak 30 lara gelince durum buna döndü. mahallede yanlış park eden arabaların sileceklerini kaldıran emekli amca moduna giriyoruz galiba ufak ufak. 25 sene falan sonra kervana katılacağız demek ki *
gürültü, kalabalık
kafam kaldırmıyo artık.
yaş ve bilgi olarak senden küçük insanlarla çalışmak zorunda kalmak, bir de bu tip amirlerle çalışmak var ki sorma gitsin.
arsız, yüzsüz, bulaşık tipler.
vay ameka herkes götlük yapan insanlardan bıkmış. bilmem kaç kişi gelmiş onlardan dert yanmış, hiçbiriniz de götlük yapanlardan değilsiniz. elimizi taşın altına koyalım bakalım.

hiçbir sebep yokken hayattan soğutmayı beceremediğim insanların varlığına katlanmak zor geliyor.
Oturup kalkmak. Yaşlandıkça zorlaşıyor.
rap müzik.
tahammül seviyesinin giderek azalması. dır dır yapan insanlar, sonu gelmeyen yalanlar, bencillikler, samimiyetsizlikler..

az ötede durun.
Şimdikinden daha değerli ve rahat olan geçmişi hatırlamaktır.
Toplu taşıma.