bugün

Yaşının ilerlemesini ve bir çok dünya hazzına ihtiyaç duymadığı yaştan sonra yani kısaca hayat enerjisi varken hac vazifesini bekletip daha sonra inzivaya çekilme yaşı gelipte ölümle burun buruna gelen müslümanların yaptığı hac vazifesidir. Tüm müslümanlara farzdır. Allah kabul etsin.
kuran okumadan ateist olduğunu sanan samimiyetsiz ateistlerden daha iyi olan müslümandır.
peygamberimizin hac vazifesi kabul olunan kimse anadan dogdugu gunku gibi gunahsiz olur sozunden medet ummus artik gunah islemeye de omru kalmadigi icin yirtmis oldugunu dusunen muslumandir. allah kabul etsin.
parayla saadeti bulamayınca ibadeti denemeye karar vermiş dededir.
bir hayli samimidir. samimiyet paçalarından akıyordur. 70 yaşında adam yalan mı söyliyecek lan?
popüler olanı yapmış bulunmakta olan, yaşlı müslüman..
Mekke müşrik dinin temsilcisidir. asla gerçek Müslüman değildir. yaktığı yıktığı yuvaların, çaldığı çırptığı haram lokmaların hesabını hacda vericeğini ödiyceğini sanarak allahın öfkesini gazabını dahada fazla üzerine çeker.
yaşlanınca allah aşkına abdest tutabilecek mi merak ediyorum gençken nerdeydin ?
yaşlılardan haz etmiyorum
bunların bir de yaşlanınca namaz kılanı yok mu gırtlaklarını sıkasım geliyor
ha unutmadan yaşlanınca kuran öğrenmek isteyenleri de var bunların

bazen diyorum allahın sopası yok ki diye o saatten sonra kızının oğlunun adını unutuyorsun be amca be teyze .
öğrenememeleri bişiy değil o saate kadar o kadar yanlış okudukları kuran tecvit bilgileri ile kıldıkları namaz muallak
o kadar ki anlatana da külfetler.
şahsen sabahtan akşama kadar kuran öğretirim ama gence çocuğa
yaşlı kadına öğretmem çok ciddiyim ona ayıracağım süreyi gider çocuğa ayırırım .
hac da öyle bilirsiniz abdestte şüphe varsa o abdest geçersizdir.
yani yaptığı tavaf da allahu alem allaha emanet tam yerine gelebilmiş mi merak konusu
bir de o kadar kalabalığa o kadar sıcağa dayanamazlar hira dağına çıkıp da göremezler
tamamen boşa turistik bir gezi olduğunu düşünüyorum kişinin psikolojik tatmini sağlaması açısından gene de gidenlere lafım yok
ama gençken gitmek hele de bakir bakireyken o kutsal topraklara gitmek daha anlamlı
benim parayı bulunca yapacağım ilk iş hacca gitmek olacak.
yumurta kapıya dayanınca sevap point kasmaktır.
Samimi olan müslüman dışında samimi olmayan müslüman da vardır, geçmiş hayatında her haltı yiyen bu zat günah hanesini br hayli doldurmuştur. Artık kaçınılmaz sonu yani ölümü yaklaştığı için korkuya kapılıp öbür tarafta karşısına çıkacakları düşünmüş ve direkt olarak hacca gitmiştir. Ancak takdir Allah'ındır, affetmek onun elindedir.
ZENGINDIR. PARASI VARDIR, BORCU YOKTUR.
alınan fps oyununun önce singleplayer daha sonra multiplayer'ını oynamaya benzer.
Yukarıda Allah var, 70 yaşına kadar yemediği bok kalmasın sonra gitsin hacca. Cennete transit geçişle gireceğini zannediyor herhalde. Kimin ne halt yediğini Allah biliyor.
yaş 40 iken karısını aldatan, 25 iken gizli gizli içki içen, cuma çıkışlarında elin karısının kızının götüne bakan riyakar müslümandır.

tabi hepsi değil. kimisi de çoru, çocuğu savdıktan sonra,iş güç bitince gitmeyi tercih ediyor. onlara sie saygım sonsunz.
bir hayli samimi olan müslümandır. gözleri yaşartır.
en azından kemiksizin günahından arınmış insandır.
Türkiye'de çoğunlukta olandır. Diğer müslüman ülkelerde genç gidenler fazla.
bu dünyada milâdini doldurduğunu ve son görevini de yapip öyle göcen adamdir...
paçalarından samimiyet akan tatlı su müslümanıdır.