bugün

Yazılım mühendislerinin kendi kariyer odağında işine yarayacağı sisteme sahip bilgisayadır.

Gençler sa. Yazılım ya da pc mühendislerine bir sorum var. Ben 2boyutlu oyunlar programlamak için bir bilgisayar bakıyorum. Bunun için programlamanın yanında shop programları da kullanıcam sanırım. Şuan baktıgım bir pc var. i7 6700hq 16gb ram 2133mhz 1tb hdd 7200 rpm gtx 950m ekran kartı. Bu özellikler, özellikle ekran kartı bana yeter mi? Shop için falan. ilerde render için ssd takviyesi yapıcam. Bi yardımcı olun cigerini yediklerim.
o mu bunun için var , bu mu o nun için var düşünülmesi gereken bir konu bence .
Ne programladığına göre değişir.

Shop için yeterli. Program yazmak için yeterli. Ufak çaplı oyunlar için de yeterli. Oyun oynamak için de yeterli. 3d çizim de yapabilirsin. Eclipse kullanabilirsin. Kolay gelsin.

Bilgisayar programcılığı terk, adli bilişim mühendisliği hedef.

Hayırlı forumlar.

Edit : özellikler laptop bilgisayara aitmis şimdi baktım. “Oyun oynarsın” maddesini kaldırıyorum. Oynarsın gakat alev atar.
Herhangi bir makinede yazilim gelistirilebilir, cok supersonik olmasina gerek yok.
GPU uzerinden render alacaksan baska, CPU uzerinden alacaksan baska turlu donanima ihtiyacin var.
Eger bu isten ciddi para kazaniyorsan ve zaman kiymetlise, ne islemci ne de GPU onemlidir; disk hizina yatirim yapmalisin. developer makinesinin en onemli unsuru disk hizi ve RAm miktari. i7 ile i5 arasinda dev suresini ciddi etkileyen bir fark olmaz.
güncel Önemli Başlıklar