bugün

hangisinin daha ölümsüz, kalıcı, samimi, etkileyici olduğuna dair bir karşılaştırma. aslında bu ikisini kıyaslamak bile saçma. çiçekler var beş dakikada solar, suya korsun bir süre sonra kokmaz. aldatan insanların silahıdır çiçekler çoğu zaman. çiçekleri sevmem. bana hep yapay gelirler. duygularını istifleyemeyen, düzgünce anlatamayan, anlatmaya üşenen, ben çok seviyorum mesajı vermek için kullanılan bir araç değil mi çiçekler? dağ başında koparıp kulağına taktığın gelincikten bahsetmiyorum. endüstriyel duyguların esiri olmuş çiçekler bahsi geçenler. kokuyla, renkle, ambalajla sunulmuş bir göz boyama bu kadar iyi anlatılabilir mi hayır. elinde çiçekle gördüğünüz her kadından biraz nefret etmiyor musunuz? ben ediyorum, eminim benim gibi birçok kişi de buna iğrenerek, samimiyetsizce bakıyor. nasıl olur emek ve duygu harcanmamış kolayda bi çiçekle ona ilmik ilmik dokunarak,yoğun emekler verilmiş, acılar çekilmiş, zamanlar harcanmış, duygularla dizilerek yazılmış ölümsüz yazılar kıyaslanabilir? lafı bile olmaz. ama işte insanların anlayabildiği kadar. sadece iki dize. şairin söylediği kadar yazar geçerim:

Elimde aşkın ülkesine yol kağıdım
Bin asırlık başım
Kuzgun saçlarım

Benim için
Aynı yalvarışlarla uzanıyor musun hala
Senin He'n benim Hey'im..
bizi kelimeler kurtaracak azizim.
bırakılan çiçeğin yanında yazıların olması. bence bu daha güzel.
Ikisi de fakir işi. Kaç para ulan bi buket çiçek?
Ayrıca şiir de karın doyurmuyor yaani.
Yazi yazmaktir.
Cicek solar ama yazi unutulmaz.
Vay be ne erkegim.
Bekar kizlar eklesin.*
siktir olup gitmek.
Önce apaçi olmak sonra çadırı kurmak...tır.
Kapısına çiçekleri bırakıp üzerine yazılar yazmak.
Seviyorsanız gidin konuşun abicim. Ertelemeyin hiçbir şeyi. Ha zaten bir ilişkin varsa çiçeğin de yeri ayrıdır yazının da. Önce bi konuşun, sonra şiirler yazar çiçekler gönderirsiniz.
Çiçek bırakma hata payı yok tabi çiçeği başkasının kapısına bırakmazsınız .
hiç birine değmeyeceğini bilerek yapın bu eylemi. ne yaptığınızın bi önemi yok.
spor araba.
kahvaltı ısmarlamak.
çok açım.
yazdığın yazıları çiçek arasında kafasına fırlatmak.