bugün

bir yazın gelmesini iple çekersin öyle özlersin ki yazın güneşini sıcağını ama öyle bir şey vardır ki yaz mevsimine lanet ettirir.

(bkz: sivrisinek) olabilir mi?

evet ilham aldım; (bkz: mevsimin ilk sivrisineği)
sıcaktır, aileyle birlikte tatil yapma zorunluluğudur ve tabi ki eski kötü anıların canlanmasıdır.
(bkz: sivrisinek)
yaz okulu.
Çoluk çocuk herkesin dışarda olması. Cangur cungur denilen şeydir işte.
Ve tabiki sivrisinekler.
4-5 saatte bir duş almak.

sebep: yaz sıcağı efenim yanlış anlaşılmasın.
sivrisinek.
aşırı bunaltıcı güneş.
ter.
bilmem kaç fonksiyonlu denilen ama bi işe yaramayan güneş kremleri.
mevsim nedeniyle giydiğiniz ince şeyleri süzüm süzüm süzen abaza erkekler.
tıklım tıklım vıcık vıcık otobüsler.
barzoların 0 kol giyip çimende yatmaları.
turizm bölgesinde yaşayıp yılın en güzel 6 ayında çalışmak zorunda olmandır. ve 6 ay boyunca kullanabileceğin izin sayısı en fazla 4 5 gündür, kaldı ki haziran temmuz ağustos aylarında, yani yüksek sezonda kullanamazsın izinlerini.
birileri bir yere çağırdığında " işteyim hacı gelemem " demek kötüdür.
toplu ulaşım.iğrenç oluyor zira.*
nem. boğuluyo insan.
yaz'ı çekilmez kılan şeyler yoktur. yaz'ın zaten kendisi çekilmez.
keşke yaz diye bir mevsim olmasaydı demek istiyorum ama annemin "yaz fakirin yorganıdır" diye bir lafı vardı. işte bu nedenle, yaz'ı hiç sevmesemde, fakir fukarayı düşünerek pek lanet edemiyorum yaz mevsimine.
klimanın nedensiz bozulması.
antalyalı olmak. bir yandan çekici kılar ama her yaz da çekilmiyor inanın bana.
kızların bacaklarını güzel mi çirkin mi diye sorgulamadan mini giymeleri.
çirkin, göbekli vs. kızların vücutlarını teşhir etmesi. bence ibnelik bunlardan doğuyor.
vıccık vıccık nem.
numaralı gözlük takmak zorunda olmak*
oruçlu olmaktır.
Grip olmak.
izmirin akıl almaz sıcağı.
radyasyon. şehrin o baskısından, negatif enerjisinden kurtulamamak.
yaz okulunda , klima olmayan sınıfta yapılan 4 saatlik dersin sonunda '' arkadaşlar buradan sorumlu değiliz ek bilgi olarak verdim'' senin ben. ..
saçlarınınz ensenize yapışması akabinde 3 ay saçlar toplu dolaşmak.
insanların geneline gelen acayip ve mantıksız bir sevinç mi desem, heyecan mı, hayata dair algıladıkları yeni kıpırtıları yansıtışları olsun, insanlara kıştan farklı garip bir hava gelir. hatta bazılarının karekteri yaz ve kış kişiliği olarak bile ayrılabilir. yazın güneş daha fazla etkili olduğundan bu sanırım insanların sinirsel sistemlerini de direk etkiliyor.
gerçekten de yaz döneminde insanlar ve evren farklı bir moda giriyor gibi. ama bana göre pek te hoş olmayan ve adepte olunması güç bir hava bu. kış her zaman daha güzeldir yazdan. ohh mis gibi üşümek dururken terlemek ve sıcaktan bunalmak niye. bu yüzden kesinlikle en yakın zamanda 4 mevsim soğuk bir yere gitmek lazım. toronto diye düşünüyorum. çok cazip geliyor. evet kesinlikle toronto da yaşamalıyım. kış insanıyım ben.