bugün

ön not: bu başlık sübyancılar, pedofiller, ötekileştiriciler, önüne geleni terörist, vatan haini, meriç olarak suçlama manyaklığında olanlar,
tüm dünyaları üreme organlarından, üreme organı eylemlerinden ibaret sapıklar için açılmamıştır.
milliyetçiliği kürtlere, dindarlığı laiklere, mezhepleri alevilere küfürden ibaret soytarılar için de açılmamıştır.
ben müslüm' im, en üstün benim, herkese her türlü ahlaksızlık, şerefsizlik yapmak benim hakkımdır diyen sefiller için de açılmamıştır.
ayrıca üstüne basa basa yazayım, sözlüğe ve moderasyona desteği, " moderasyon kıçı yalamak " sananlar için ise hiç açılmamıştır.

kısacası yukarıda saydığım zerzavat diktirsin gitsin, kendi sefil başlıklarında aşna fişne olsun.

gelelim soruna.2017 yılının özellikle aralık sonu, 2018 yılının başı itibarıyla sol frame öyle böyle değil, resmen bok çukuru olmuştu.
kendilerine troll süsü veren ne kadar sefil, sapık, manyak varsa arzı endam etmişti.

ve 03.01.2018 de şu iki başlığı açtım ve tepkimi dile getirdim.
(bkz: #38575650)
(bkz: 2 gündür sübyancı ensest başlıkların tavan yapması)
(bkz: #38575879)
(bkz: sözlüğün sözlüğün piçine kalması)

eğer bu tepkiyi yalnızca ben gösterseydim, haklı olarak " ahlak saplantılı bir zevat " der geçerdiniz.
ama değil. aynı günlerde birçok yazar bu konuda tepkisini ortaya koyuyordu.

ve geldik 16.01.2018 tarihine.
tengir budun adlı yazar "uludağ sözlük düzelene kadar yazmama kararı" başlığını açtı, ve o başlıkta düşüncemi açıkça belirttim.
o günden bugüne yazmadım ve bir kenara çekilip olanı biteni izledim.

moderasyona not:
" uludağ sözlük tek tip elbise giyenlerin değil çok renkli farklılıkları ve farkındalıkları olan üyelerin özgür platformudur. " diye biliyorum. yoksa değil mi ?
" uludağ sözlük özgür ve farklı düşünce ve görüşlerin yaşadığı ve kendini ifade ettiği paylaşım ve tartışma platformu " diye biliyorum. yoksa değil mi?
özgürlük, paylaşım ve tartışma; sefillerin troll olacağım " ayağına " eline bamyasını alıp ahlaksızca, şerefsizce gezmesi midir ?
gördüm ki; yazmama kararım doğrudur ve yerinde bir tepkidir.
ve bu konuda moderasyon sözlüğe, üretken üyelerine sahip çıkmamıştır.
en çok üzüldüğüm ise;
her kesimden, çok farklı dünya görüşüne sahip üyelerinin sözlüğe olan aidiyet- bağlılık duygusunu berdar etmiş,
sözlüğü bir arada tutan bu duyguyu sorumsuzca harcamıştır.

son not: eğer çaylak yememişsem, silinmemişsem, bu entry'i silmeye zorlanmamışsam gerisi gelecek.
yok şutlanmışsam... " sapıklar ve manyaklar hariç, tüm yazabilenlere sevgi, saygı ve muhabbetle... hoşçakalın. " ...
bir arestosthenes vardı der güler geçersiniz...
şutlanmamışsam... özellikle şu " başka sözlük " konusunda da bir iki çift sözüm olacak.
yazmama kararına nitelikli yaklaşıma,
göz yaşartan bir örnek.
görsel

not: bu tür " yazanlar " daha ne kadar yazar olacak ?
zall ve modların vurdumduymazlığı yüzünden sözlük iğrenç bir yere dönüştü.
Yazmicam deyip deyip yazıyorsunuz ya hani, sizin neyinize güvenelim biz?

Onlar troll şeref yoksunu siz madem çok sereflisiniz iki gün sözünüzü tutamadınız.

Bi protesto yapıyor olabilirsiniz, en doğal hakkınız ama arkasında durun bari bizim de saygımız kalsın size. Burası kötü deyip dünya sözlük yalayıcılığı yapmak daha da rezilce.
sanırım bazı " yazabilenler " konuya hala vakıf olmadı. lütfen eksinizi veriniz ve " bamyalarınızı ' ilgi orspusu ' yakıştırmalarınızı ve amk " larınızı alınız ve başlıktan uzayınız. çok pespaye ve ciddi niteliksizsiniz.
moderatorler inci sözlükten tranfer kişilerse, açılan başlıklar onlara normal geliyor olabileceğinden özgürlükçü başlık çerçevesinde değerlendiriliyor olabilir.

ama transfer kişiler değilse, onları moderator yapan üst yönetimin kankileri olabileceğinden yapılan isyanların neden bi işe yaramamasınında açıklaması sayılabilir.

her iki durumdada türlü sapıklık ve cinselliğin sapıksal türevlerinin bu sözlükte normal karşılanmaya doğru gitmesi bu sözlüğün yerlerde olan itibarının tamamen yok olmasına doğru bir yolculuk içerisinde olduğunu görmek yanlış değil...

yönetimin tok satıcı mantığıyla giden gider banane nasılsa gelen hala oluyor olacakta, gidiyorum diyenler bile bi gün dönüyor modunda oldukları için şuan yapılan isyanlarında kuru sıkı olduğunu bilmek gerekir.
bir gerçek var, bırakanlardan sonra burası sadece ak trollerin 7/24 reisin götünü yaladığı ve insanlara iftira ettiği bir siteye dönüştü.