1. 1.
    Benim de özgürlüğe ulaşma yolum yazmak. Bir süredir yazma eyleminden uzak kalmıştım birçok sıkıcı nedenlerden dolayı. Hala da sıkıcı sürecin aşamalarından birisindeyim şu günlerde.

Yazmak konusuna dönecek olursam bu eylemin ne kadar özgürleştirici bir eylem olduğunu iyiden iyiye idrak edebilmek için birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Kısaca değineceğim. Bir pire deneyi vardı hatırlar mısınız, bilmem. Durun anlatayım: Pireler cam bir kabın içine koyulur ve altından ısı verilir. Cam kabın üstü de bir kapakla kapatılır. Pireler zıplar zıplar ve cama çarpıp düşer. Kapak açıldığında hala ısı verilmeye devam edilir fakat pireler kapak kapalı olduğu zamanki gibi kapak seviyesine kadar sıçrayıp geri düşer.

işte yazma eylemiyle özgürlüğe giden yol, bu pire deneyindekine benzer. Birey ne kadar insanı insan yapmaktan uzaklaştıran eylemleri fark eder işte o zaman kapağı açık kaptan dışarı çıkmayı başarmak için harekete geçebilir. Bütün bu aşamalardan geçmenin yolu (farkına varabilmek, değişim parçası olabilmek vs.) edebiyat ve diğer sanatlardan geçer. Yazmak ise durumu daha üst bir aşamaya taşımaktır.
    2 ... anactivistfromtheuniverse
  2. 2.
    aşmaya taşımaktır kısımını okudum. hayırlısı olsun ne diyelim.
    1 ... abbas dikbasar