1. 1.
  köylerde teyzelerin giydiği kafaya takılan yazmanın türk kültürü öğesine ait bir şey olduğunu bilmeyen bilgisiz insanlardır. son zamanlarda yayılan türban denilen şeyse fetö ve amerika ortak projesidir. kapitalizmin elinde olan giyim sektörlerinin, arapların giysisi olan türbanı türkiye' de yaygınlaştırmak adına piyasaya çıkarması ve şehirlerde yaşayan cemaat kızlarının sık kullanımı haline gelmesi sorunu meydana çıkmış olup, türkiye cumhuriyeti nin ve türk milletinin tarihi ve milli kültürüyle uzaktan yakından alakası olmayan bir üründür.

  köylerdeki teyzelerimizin giydiği türk kültürü olan yazma bizim esas milli kültürümüzün bir parçasıdır. lakin unutulmamalıdır ki adı yazma olan bizim gerçek milli öğemiz, arap coğrafyasının ve cemaat zihniyetinin ısrarla yaygınlaştırmaya çalıştığı türbanla asla bir tutulmamalıdır. kapitalizmin desteği ve cemaat zihniyetiyle ortaya çıkmış türban kavramı alttan alta zayıflatıcı arap zihniyetini aşılamaya çalışan, küresel şirketlerin pazarlama tekniği ile türkiye cumhuriyeti gibi milli kültürü ve tarihi yüksek ve bu tarihe sıkıca bağlı olan bir ülkede bu ürünü yaygınlaştırmaya çalışıp bu bağı koparmayı hedefleyen düşmanların projesidir. türkiye vatandaşı olup da milli kültürünü bilmeyenler tarafından prim verilen bir ürün haline gelmiş olan türban tamamen kültürel değerlerimizi unutturmayı amaçlayan bir tekstil ürünüdür.

  köylerde hala büyüklerimizin, annelerimizin, teyzelerimizin taktığı ve kullandığı yazma hiçbir zaman saçı gizleme maksadı gütmemektedir ki kimileri tarafından süratle ortadan kaldırılmaya ve yerini türbana bırakmaya çalıştırılmaktadır. bu amaçla türk milletinin milli kültürel değerleri unutturulmaya çalışılmakta ve zamanla türk vatandaşlarının aklından milli tarih bilincini silerek ortadan kaldırmak istemektedirler. fakat hiçbir zaman başarılı olamayacaklardır. elbetteki türk milleti bu ayrımı çok iyi yapmalı ve oyuna gelmemelidir.
  7 -1 ... yoksul genc
 2. 2.
  Bilgisiz insandır. Yazma Türk, türban Arap geleneğidir.
  10 -3 ... alkolik oldum
 3. 3.
  Yazma bu gorseldekine denir. Anadolu'da özellikle yörük kızları başlarına bu örtüyü takar. Hatta türküsü bile vardır.

  Al yazmanın oyası
  Alnima vurdu boyası
  Alcen diye kandırdı
  Allah'ından bulası...

  Kaleden indim yayan
  Mendilim dolu payam
  Yar üstüme yar sevmiş
  Dayan yüreğim dayan.

  yazma ile türban arasındaki farkı bilmeyen insan
  3 ... abaninaltindakisopa
 4. 4.
  Maloğlu maldır. Yazma bizim türban araplarındır.

  Türk gibi türk Yazmalı anadolu teyzelerine canım feda olsun. Türban bizim kültürümüze ters.

  Allah türkiye cumhuriyetini ve türk milletini müstevlilerin tuzak ve emellerinden korusun. Ne mutlu türküm diyene.
  1 -1 ... yoksul genc