1. 1.
    hic bitmeyen sampuandir.

insan dogal olarak yazliga giderken tum ihtiyaclarini beraberinde goturemez; ya tasiyamaz ya da unutur. herneyse, sonuçta zaman gelir, saclarin ve bedenin tuzlu sudan falan arindirilmasi, bunun icin de mesela bir sampuan ihtiyacı dogar. kendisi alinir ve kullanilir. ee ama yazlik civarinda sadece kisitli bir sure kalinabildigi icin o sampuan bitmez. geri de goturulmez, "hem kalsin da bir dahaki gelisimizde kullaniriz" temennileri esliginde yazlik evde birakilir soz konusu sampuanimiz. oyle de olur zaten, bir dahaki geliniste, yani mesela bir sonraki sene diyelim, ayni sampuan bilimum aile fertleri tarafindan tekrar kulanilir. yine bitmez, ee tamam dogaldir. ama bu surec tekrarlanmasina ragmen sampuanin inatla bitmedigi gorulur. gerci azalir ve bir sefer artik bitecek gibi olur. "he, iste bitiyor bu sefer" denerek soyle bir ters cevrilir ki, son gidimlari da kullanilabilsin. ama yazligi terketmek uzereyken bile hala sampuan gelmektedir kaptan. son bir sabirla, "neyse, sonuna geldik sayilir, bir dahaki sefere elimizden kurtulamaz artik ve kokunu kuruturuz" seklinde son derece yaniltici bir hisse kapilarak yazlik terkedilir. peki niye yanilticidir bu his? cunku yazligi bir sonraki ziyaretinizde sampuanin bitmedigini, sanki siz yokken kendi kendine cogalmiscasina hala kullanilabildigini goreceksinizdir. hatta 2-3 hafta bile kalsaniz kurtulamayacaksinizdir o lanet sampuandan.

iste boyledir yazliktaki sampuanin gizemi. hic bitmez. bir nesil buyur neredeyse o sampuanla. onun gozleri onunde serpilirsiniz. cocukken kullandiginiz sampuan, siz ilk genclik yillariniza gelseniz dahi sizinledir surekli. artik bas asagi duruyor olsa bile izlemektedir sizi...
    6 -3 ... evdeekmekyok
  2. 2.
    Yakın zamanda şampuanlarla birlikte bircok kozmetik ürünün kullanım süresi olduğunu öğrendim arkalarında 12m 24m vs gibisinden ufak bir yazı varmış m harfi mounth'u temsilen konuluyormus.

E haliyle yaz gelir gelmez yazlıktaki şampuanı çöpe atacağım bizimle beraber 3.yılına girdi sanırım, muhtelemen bir sonraki yılını ters geçirecekti işte ama durum ortada. Tahminen arkasında 6m filan yazıyordu 6 aylık ömrünü 3 yıla kadar çıkarttık daha ne yapalım?
    1 ... missandeeii
  3. 3.
    Sadece yazlığı olanların aklına gelebilecek soru.

Benim yazlığım olmadığı için hiç bunu düşünmemiştim. Güzelce betimlediğin için teşekkür ederiz sayende yazlığım varmış gibi hissettim.
    6 ... bir deniz hikayesi
  4. 4.
    Bir de bunun çiftlikte kalan çizme versiyonu vardır iyi paraya deri binici çizmesi alırsın orada öylece kalır.
    ... fyodor paskevich
  5. 5.
    Allahtan yazlığımız yok da bunu da düşünmek zorunda kalmıyoruz..
    9 ... neler de bilirmis bu
  6. 6.
    Gecenin bu saatinde kendini merak ettirdiğine göre, günümüzde hala vefalı şampuanların kaldığını bize gösteren başlık.
    3 ... noblewise
  7. 7.
    seni çok özledim yazlıktaki koca yürekli beni asla yarı yolda bırakmayan şampuan. eğer bir gün bitersen, unutursam çayım soğusun!
    1 ... uinen
  8. 8.
    Etrafına ağ yapan orumcekle haşır neşirdir şu sıralar.
    Dedikodu yapma lutfen ayıp.
    ... bakteri mi kiz o
  9. 9.
    yazlıktaki diş macunuyla işi pişiriyordur.
    2 ... fanfan la tulipe
  10. 10.
    Bavulları toplayıp evden ayrılırken kendisine kuru bir vedayı bile fazla gören sana bana kırgındır.yine herşeye rağmen bütün kış yolunu gözler durur.Bir anahtar sesi,cama konan bir kanat sesi duymak ister.ve o da diğer tüm şampuanlar gibi tükenip yok olmaya,sonunda ağzına kadar dolmuş bir çöp bidonunun kapak arasından,konteynıra yüklenirken,yaşlı gözlerle ve hiç istemeyerek ardında bıraktığı evine yuvasına veda etmeye mahkum bırakılır.
    Güzel Yaşanmışlıklara....
    (bkz: Şampuan Edebiyatı)
    2 ... hacileflef