bugün

Çogunluğu öğretmen yada emekli ögretmen yada yurt dışında yaşayan yazdan yaza gelen kimselerdir. Yılda 20 gün gitmek için hem de hep aynı yere devre mülk, yazlık almak kadar saçma bir şey yok.
Başı belada olan insandır.
Sene içinde ancak bayramda seyranda mesaj atan akraba müsveddelerinin akınına uğrar.
Geçiyorduk uğradık deyip, bir hafta çadırı kurarlar bu utanmazlar.
Evin hanımı ha babam de babam yemek pişirsin, ortalığı düzenlesin, banyoyu, lavaboyu ciflesin garibim, evin erkeği de, market, pazar eve taşısın dursun, bizim tayfa da sahilde kremlenip, brozlaşma derdine düşsün, koyları gezsin, turist ömer kıvamı laylaylom bir hafta geçirsin.
Oldu! Gözlerim doldu!

Bakın sevgili Romalılar!
Israrla davet edilmediğiniz sürece, kimsenin yazlığına gitmeyin.
Geçiyorduk uğradık diyorsanız, uğrayın ve gidin.
Velevki çok ısrar ettiler ve gittiniz, g.tünüzü yayıp oturmayın, anca beraber kanca beraber mantıgıyla her işe ortak olup, hep beraber inin sahile, kafeye, mekanlara...
Yazlığı olan akraba, babanızın uşağı değildir!
Tamam sakinim...
"bir de bunun gizleyeni var.."

Arkadaşım kamu malı olsun diye almıyor adam o yazlığı. Sonuçta yazlık şeklinde de kullansa adamın evi. Çalışmış veya bir şekilde inmiş ve adam da gidip almış.

Adam akrabaları, sülalesi kullansın diye mi almış o yazlığı?
Ailesi, kendisi kullansın diye.

Çok isteyen gitsin kendisi alsın.
Ha yazlık sahibi akraba sen istemeden anahtar veriyorsa amenna. Ama zorla istemek, vermiyor diye laf etmek karaktersizliktir.
yazın aklıma düşerler hep.
öyle tanıdık yazlığında kalmak hala var mı lan.
mazide kaldı sanırdım.
işi zor ama kalabalıkta olacağından da canı sıkılmayacak insandır.
yazlığı olmayan akrabaların kıskanarak laf ettikleri kişidir.

zaten bu yazlık olayı tam memur kafası.
güya kafa dinlemek için, tatili ucuza getirmek için alınır yazlık denilen şey, ama insana külfet olur.

ne misafirin biter, ne akraban biter.
"müsait değiliz" desen dedikodun yapılır, "aaa bak bizi istemediler" olur adı.

arkadaşım o yazlık sen kabile halinde gelip tatil yapasın diye alınmadı ki.

bizimkiler de zaten memur emeklisi oldukları için bu kafadalardı.

yaz tatili olur çoluk çocuğu yazlığa bırakırdım, kendim de cuma akşamı yola çıkıp hafta sonu için giderdim.

sadece 2 günüm var. sadece 48 saat.

bir hafta sonu dayımlar gelir, diğer hafta sonu amca çocukları gelir, ondan sonraki hafta sonu annemin kuzenleri gelir, daha sonra annemin hala kızı çocuklarıyla gelir.

dandini dandini dastana danalar girmiş bostana...

yüzlerce kişi için mangal yakmak da cabası...

neyse ki valideyle küstüm de yazlık hayatımı btirdim. 5 senedir her bayram marmaris'e gidiyorum fıstık gibi tatilimi yapıp dönüyorum.

buradan "ya emekli olayım da güneye yerleşeyim, bir ege kasabasından yazlık alıp yerleşeyim" düşüncesinde olanları uyarıyorum.

yapmayın.
kendinize değer veriyorsanız bunu sakın yapmayın.

bak yunan adalarında yazlık satın alıp oraya yerleşin isterseniz, kimse gelemez oraya.
güncel Önemli Başlıklar