1. .
  şimdi şöyle oluyor ki efendim, malum yaz ayları yavaş yavaş gelmiş, ülkemiz de çok afedersiniz gavur hamı gibi yanmaya başlamışsa, yorganların yerini pikeler almışsa, rıza abi'nin evine kalmaya gidiliyorsa, muhakkak salondaki kanepede uyur insan.

  tamam iyi güzel yemeği yeriz, televizyon izleriz, rıza abi bizi iki mars bi düz edip dolaptan erik almaya yollar. ancak vakit uyumaya geldiğinde, bünyeyi bir sıkıntı kaplar. malum, rıza abi'nin hanımı hanife yenge erken kalkar, ortalığı toparlar. ama kacak dovusen ayi isimli hayvansı bünyenin erken kalkmayla uzaktan yakından ilgisi alakası yoktur.

  işte o an tercih anıdır. pijama vari bir şeyler giyip, bütün gece ağustos böcekleri eşliğinde pikenin altında haşlanmış patates olmak mı, yoksa sadece donla yatarak sabah hanife teyze'ye baksır'ın üzerindeki ayıları göstermek mi?

  işte o an yapacağınız tercih tercih bu sorunsalı temsil eder. yanlış seçim çok kritik şeylere gebe kalmanınızı sağlayabilir.

  çünkü hanife teyzenin garip bakışlarıyla uyanmak, güney afrika menşeikli kızılımtırak ama tam kızıl olmayan mor afrika kaplanına bakmaya benzer. donlu halinizden tiksinip kahvaltı bile hazırlamayabilir lan!
  (bkz: bölüm sonu canavarı olarak hanife teyze)
  8 -1 ... kacak dovusen ayi
 2. .
  (bkz: sabah ereksiyonu)
  1 ... dolunayisi