bugün

yazar bir insandır ve her insanda tuvalete girdiği zaman ortaya çıkardığı şahesere son bir kez dönüp bakma özelliği vardır. bu bağlamda entry yazan yazar, entrysini ekledikten sonra başlığı açıp entrysine son bir kez bakar. bu bakış yazıyı yazarkenki bakışından daha objektif bir bakıştır çünkü artık o andan sonra o entry topluma mal olmuştur. bu sebepten yazar yeni bakış açısı ile entrysini beğenmez, topluma vermek istediği mesajın yeterli veya tam net olmadığını ve hatta yanlış olduğunu düşünebilir ve sil butonuna basarak entrysini imha eder.
(bkz: gördüm entry i sildi)
gercekten bu entrim eksi oyu haketmis diyerek yazar kişinin de kendi entrisini beğenmeyerek silmesi. en asil duyguların insanıdır bu uuser.
eksi oy aldiktan sonra entry yi editlemek eylemini gerçekleştirmesine rağmen hala eksi oy almaya devam eden yazarın son çaresi.
(bkz: açtığı başlığı beğenmeyip düzeltememek)
sözlüğün en iyisini hakettigini düşünüp, entryi daha düzgün hale getiremeyince yapacak başka çaresi kalmayan insan davranışı.
kendi kalitesini düşürmemektir.
takdire şayandır.

" her zaman göz önünde bir tanımım olsun , herkes beni tanısın " yerine
" iyi tanımlarım olsun " felsefesini güdmektir.
kişinin, entry girdikten hemen sonra pişman olması veya her hangi bir tarihte yazdığı entryi bir zaman sonra beğenmeyip, "sil" butonu vasıtasıyla tarihe karıştırmasıdır.

yazar eğer entrysinin kötü olduğunu vaktinde farkedemeyip, farkedene kadarki geçen süre içerisinde de ayarlardan ayar beğenmişse, kötü olduğunu bile bile gurur yapıp* entrysini silmeyebilir.
kişinin kendi yazdığı yazıları beğenmemesi, ne kadar basit kelimeler ve bayağı anlatımlar yaptığını gördüğüne giriştiği eylemdir.

ne kadar basit yazılar yazmışım, der ve kendini ucuz hisseder yazar... bu şekilde bir ağızla yazarsam benim ne farkım olacak o zaman, der, kendi kendini yer durur. sonra kendini cezalandırır, uzun süre entry girmeyi yasaklar kendine ve beğenmediği tüm entrylerini siler. *
(bkz: director s cut)
sık sık yaptığım şeydir,insanların onurunu kırıcı,fazlasıyla fikir savunucu subjektif entryler girdiğimde kendim beğenmeyip silebiliyorum.
edit büdüt:mesela bu enty'e eksi veren var,ama ben silmiyorum.
seri eksilenen entrynin hazin sonu.
nasıl olsa silecekler ben sileyim bari diyip gurur yapmaktır .
(bkz: siz kovmuyorsunuz ben istifa ediyorum)
güncel Önemli Başlıklar