bugün

belirli bir düşüncenin ve emeğin ürünü olan girilerimin, kişilerin bireysel inançlarına ters düşmesi ve eleştiri ile hakaretin karıştırılması veyahut karıştırılmak istenmesi sonucu, saçmasapan gerekçelerle ve haksız olarak silinmesi ve fakat bir başlığın altına yorumunu yazan şahsıma yönelik olarak fikrimi eleştirme işini özel mesaj yoluyla değil ama bizzat başlığın altına sözlük formatına aykırı olduğu halde giren yazarların girilerine dokunulmaması dolayısıyle ciddi bir adamına göre muamele ve adam kayırmacılık sezdiğim için an itibariyle yaptığım şeydir..

emin olduğum birşey var ki sözlükte yazı yazdığım 3-4 aylık süre içerisinde kimseye ve hiç birşeye hakaret etmedim.. özellikle dini konulardaki girilerim sadece olanı ortaya koymak şeklinde oldu ama herhalde islami verilerin tam olarak anlaşılamamasından(!) olacak ki birileri yazılarımı dine hakaret, inançlara saldırı ya da en azından bilimsel tarafsızlığa aykırı olarak algıladı.. kendilerine bundan sonra mutluluklar dilerim. karşıt düşünce olmadan kendileri çalıp kendileri söylerler artık..

şunu söylemeliyim ki sözlükte popüler birisi olmak gibi bir kaygım hiç olmadı, o yüzden gidişimin herhangi bir etki yaratmayacağını biliyorum.. cehennemin dibine kadar yolun var diyenleri duyar gibiyim.. sözlük benim için bir bilgi paylaşım platformundan öteye birşey olmadı kah eski bilgileri tazelemek kah yeni şeyler öğrenmek için sözlük formatında oluşumlar gerçekten çok yararlı..

yazarlığım süresince yaptığım en iyi iş 70'lerin 80'lerin sevilen, tanınmış şarkı ve şarkıcılarını sözlüğe kazandırmak oldu. onları yeniden girmek sizin için biraz zor olacak..

yolun sonuna geldik. içeride gerçekten fikirlerini beğendiğim, özel yaşantımda da görüşmek isteyeceğim insanlar var ama ne yazık ki bu mümkün olmayacak.. ben gidiyorum. hepiniz hoşçakalın...
kişisel bir tercihin sonucudur. ama ilk entry deki gibi sebeplerle alınan bu tarz kararlar üzüntüden başka bir şey yaratmayacaktır. bence biraz daha sabır gösterilmeli ve bu yeni oluşumun kendini bulması beklenmelidir.
aniden alınmaması gereken bir karardır..biraz düşünmekte fayda vardır..
(bkz: yazarligi birakmana karar verdim)
şaka bir yana kişinin kendi tercihidir. nasıl sözlüğe gelmesine kimse onun adına karar vermemişse , gitmesine de o karar verir. güle güledir.
KiŞi artık yorulmuştur ve yeni entryler girmekte zorlanıyordur. sözlüğe faydalı olamayacağını anlayıp yerine genç nesillere bırakması gerektiğini anlar ve jübilesini yapar
gitmek kolay,kalmaktır esas denilesi durum.
kızgınlıkla hareket çoğu zaman insana en doğru hamleyi yaptırmaz. bu sebeple düşünülüp yapılmalıdır. haksızlığa uğranıldığı düşünülüyorsa sonuna kadar mücadele edilmelidir. yazarı şahsi olarak tanımamakta ve konuların ne olduğunu bilmediğimden yargılamamaktayım. bilsem de yargılamak zaten bana düşmez...
(bkz: dargın değilim)
(bkz: şekil yapmadan git)
mümkünse kişinin sessizce alması gereken karardır. sonra da yine aynı sessizlikte bırakmalıdır. ben gidiyorum, bıraktım, küstüm ciyaklamaları oldukça sinir bozucudur. altında da kesin bir pislik vardır.
10 yıl aynı sözlükte yazmak koşulu ile sözlük tarafından jubile düzenlenebilmektedir bu kişiye.
güncel Önemli Başlıklar