bugün

birçok mesleğe sahip olmaktı. bir gün doktor, bir gün müdür, bir gün polis olacağıma inanırdım. kolaydı sanki, salak çocuk.
çocuk olmamak.
çocukken gittiğim kapadokya'yı balonla gökyüzünden izlemekti. hala istiyorum ama bende bu yükseklik korkusu varken ancak hayal olarak kalır.
çok çocuktum, anaokulluydum ve balet olacaktım. 2-3 ay sonra hoşuma giden kızı öğretmen hanımın yerine balerin diye yanıma verince, utancımdan kamyon sürmeye koştum oyun odasına. hayaldi, anlıktı. o gün dansa yemin etmiş, odun yutmuştum sanki.
avukat olmak.
büyük davalara bakıp, davaların kadını olmaktı.

birde anne olmak.
çöpçü olmak....
çoban olmaktı. bildiğin çoban yaw, böyle elinde kavalı üzerinde pançosuyla koyun güden çoban. ama olmadı, öğretmen olmaya çalıştım sonra..o hiç olmadı..
büyümekti en büyük çocukluk hayalim.
tır söförü.
balerin.
Bilgisayar Mühendisliği,hackerlık ve yeni programlar yapmak tabi küçükken hayallerde kaldı çok değişken olabiliyor hayaller.
hangi birimiz sokak arasında top oynarken futbolcu olma hayalleri kurmadık? bir takıma girebilmek için canımızı dişimize takarak futbol oynamaya çalışmadık?

90ların çocukları iyi bilirler. ''bu devirde ya topçu olacaksın ya da popçu'' sözünü hangimiz duymadık? şarkıcı olabilme kapasitemiz var mı diye aynanın karşısına kumandayla geçip şarkılar söylemeye çalışmadık mı?

çok hayallerimiz vardı vesselam. ama hayat bize gülmek istemedi. şimdi kpss ameleliğine katlanmak zorunda kaldık. bizim hayallerimizin bittiği her yerde başkalarınınki başladı.

her şeyden önemlisi iyi insan olmaya çalıştık ve bazen başardık. umudunuz her zaman siperinizdir. belki istediğimizi olamadık ama hala bazı hayallerimizden vazgeçmedik, vazgeçmeyiz.
hep savaş pilotu olmak istemişimdir. askeri sınavı geçsen bile kütüğün doğu ise sözlü mülakatlatda sıçtın demektir. sırf kürdüz diye önüne her taşı koyar bunlar. hadi bağırın biz kardeşiz diye zırvalayıp durun.
futbol, futbol, futbol...
bilim adami olmak, afrika'ya gidip aslanlari incelemek, antarktika'ya gidip penguenleri incelemek, nesli tukenen canlilari kurtarmak, falan da filan.
Sözlük yazarların çocukken rüyalarını süsleyenlerdir, kimisi gerçekleştiği için mutlu gerçekleşmeyenlerde hala umutludur umarım.
türkiyeyi ve bütün dünyayı gezmek. türkiye ayağı tamam üniversite bittikten sonra da dünya başlar.
Hayallerimi yaşıyorum. Biraz eksik var ama o da nazarlık olsun.
annemle babamı barıştırıp ailemizi düzeltmek. gerçekleştiremedim sözlük. bir de bunun üstüne kardeşim öldü. bunun da üstüne annem kocasını istedi beni sokağa atar gibi attı. babam olmasaydı ben hayatta değildim sözlük. peki bunları hak edecek ne yaptım ben sözlük ne yaptım!
Çok çalışınca tanrı bana kanat verir ve ben de uzaya kadar uçabilirim sanıyordum bunun için her işi mükemmele yakın yapma takıntım vardı daha o yaşta. Ardından bunun olmayacağını anladım ve astronot olmaya karar verdim.
Şimdi durumla tamamen alakasız bir meslek sahibi olacağım.
Ben hep tanrının karısı olmayı, tanrıyla evlenmeyi hayal etmiştim küçükken. Bana aşık olabilir mi diye düşünmüştüm hep sonuçta o isterse her şey oluyormuş ya. Bu sayede evrene de dokunabilirdim. Bilmiyorum durum bu işte...
Allah affetsin üst komşu funda teyzeye kaymak isterdim.
Yani kaymak derken bildiğimiz sütten yapılan yiyecek olan kaymak.
Bir filim olsun isterdim babamdan, Bir de aslan yavrusu.

Evet babamla her gün belgesel izlerdik.
neredeyse hiçbirisi gerçekleşmemiş olan hayallerdir. arada tek tük şeyler oldu ama büyükleri olmadı. doksanlı yıllarda teknoloji, sinema sektörü vs bugünkü kadar gelişmemişken nasıl hayal ettiysek artık onları olacak şeyler değilmiş zaten bir çoğu *
Jigolo olmak. Hayalimi gerçekleştirmek için mesaj atmanız yeterli swh.
güncel Önemli Başlıklar