bugün

Öncelikle tabi ki sağlık sıhat. Ama ben ulu sözlüğe bi süre ara vermeyi bekliyorum. Yeni yılın ilk entrysini girdikten sonra bi süre sözlükten ayrılacam ne zaman dönerim bilmiyorum ama yeni yıl bitmeden dönerim heralde.
Not: cepten girdiğim için aramaya inanamadım. Hayretler içersindeyim.
iş sahibi olmak ve nişanlanmak.. allahım duy beni. .
bebiş sahibi olmak.
erken sipariş alınmaktadır.
(bkz: aralıkta konuşuruz hacı)
daha şimdiden derdine düşülmüş, sanki yeni yıl gelince herşeye sil baştan başlanılıyor amk.
1 ay önceden yılbaşı hazırlıkları yapan insanın açmış olabileceği başlıklardan bir tanesi.

(bkz: sakin az)
gecen yıl'dan iyi olması.
huzurr.lütfen artık ama..
bi bok beklemiyorum artık bekledim de ne oldu. o seçenekleri sunsun ben seçerim. beklemek yok artık.
huzurla çalışabileceğim bir iş, etrafımdakileri anlayabilecek algılama gücü, sağlık, mutluluk. çok oluyorum sanırım.
bazıları kıyamet gününün yeni yılda gerçekleşeceğini düşünüyor.

(bkz: Maya takvimi)
sağlık, sağlıklı bir bebek, huzur, biraz da maddi rahatlık.
insanın hep daha fazlasını istediğini düşünürsek boka saracak olan beklentilerdir.
beklentileri umutları gelecek olan yeni yıla bağlamak yaş ilerledikçe daha da anlamsızlaşan bir durum. gelecek yıllar ne getirir bilinmez belki ama geriye dönüp bakınca götürdüklerine bakmak çok iç aÇICI DEĞiL BE.
para para para.
sigara fiyatlarının yarı yarıya indirilmesi.
öncelikle mutlu, huzurlu bir hayat.
ve hediye! hediyesiz yeni yıl mı olur...
vee...
onu istiyorum; onun da beni sevmesini... yeni yıl, bunu yapabilir mi?
arkadaşlarımı da unutmam! onların da dileklerinin olmasını istiyorum.
aileminde iyi dileklerinin olmasını istiyim bari. kardeşimin beklentilerini gerçekleştirme yeni yıl, bozuşuruz sonra haa... *
-sigaraya 4 tl zam gelip bir ay sonra 2 tl sinin geri çekilmesi
-doğuda bir karakola baskın düzenlenmesi sonucu şehit vermemiz ve geniş çaplı operasyon düzenlenmesi
-suriye ye adalet ve demokrasinin gelmesi tıpkı ırak pakistan ve libya ya getirilen adalet gibi (bkz: barbar)
-tayyip oturarak s*çıyor olmasını hazım edemeyen kılıçtar olunun ayakta s*çması
-ösym sınavında yaşanan şifreli sorular yerine şifreli cevap anahtarlarının kullanılması
-bedelli askerlik (bkz: bedelli askerlik)
-başbakanın arap baharı gezisinden sonra arap tatili gezisi???
-deprem
-kaset krizi
-et yetmezliği sebebiyle ithal et alınması fakat yerli etin değerlendirilmemesi (bkz: angus).
sadece huzur.
huzur, başarı, kar küresi, öpücük, daha çok mutluluk, bir beden küçük kıyafetler, süreklilik, kar küresi, düzen, barış...
şaşırmak istiyorum.
şaşırmamak istiyorum.*
yeni yilin kellere saç,
hastasına ilaç,
züğürte para,
sivacıya mala,
işsize iş,
dişsize diş,
olmayana çocuk,üşüyene gocuk,
colaya buz,
yemeğe tuz,
nazar değmişe hoca
evde kalmışa koca,
dırdırcıya akıl,
onu çekene sabır,
vermesini diler mutlu yıllar dileriz.
terhis olmak.
zaman geçsin, şafak bitsin
başbakan olmak ve diktatörlüğümü ilan etmek.
güncel Önemli Başlıklar