bugün

Ben Madagaskar diyorum ya da yeni Zelanda. Oh mis ada ülkesi ne bir bağlantın var pis dünyayla, ne bir hesabın. Al bir müstakil ev bahçeni ek çapanı yap mis. Ne Amerika'nın iğrenç ideolojisi ne Ortadoğunun rezil davranışları. Kayık al balık tut anasını satiyim.
Kanada. Her yönüyle mükemmel bir ülke.
Kesinlikle dünyadan uzak kimseyle sınırı olmayan bir ülke isterdim. izlanda gibi mesela. Kafa rahat.
Avustralya idi ama son zamanlarda yaşamamak için nedenler diye bir YouTube videoları izledim hevesim kaçtı. Yapacak bir şey yok.
(bkz: antarktika) *
Ülkemde... Şu an denizin dalga sesleri .. güzel bir rüzgar... Masmavi deniz... Yalnız çerçeve boş...
isviçre
Danimarka
Norveç.
84049. kez yazıyorum norveç.
türkiye olmasaydı (bkz: kırgızistan) olmasını isterdim. otağ yaşamı.
Fark etmez her yerde sürünürüm.
Ne biliyim aq türkiye'den başka ülke mi gördük.
inancım, ten rengim, etnik kökenim, kanım, nasıl göründüğüm, boyum, kilom ve giyim tarzımın sosyal statümü belirlemediği, sosyal statümü sadece yaptığım işler, zekam ve sahip olduğum niteliklerimin belirleyebildiği bir ülkede yaşamak isterdim...
Sırbistan / novisad.
Almanya, isviçre, danimarka, ingiltere
Sadece 1-3 aylık deneyim için:
Grönland, Afganistan, Pakistan, hindistan, Somali, Brezilya, Angola, Uganda.

Uzun vadede:
Avusturya, Almanya.

Bir ömür:
italya, güney Fransa, isveç, Norveç, isviçre.
makedonya, Yunanistan, izlanda, irlanda.
norveç, isveç, danimarka olabilir. Fakat hiç bir zaman evimde yani türkiye de hissedemeyeceğim için türkiyenin yeri ayrıdır.
Venezuela'da yaşayabilirim. dolar onlar için çok değerli.
Bir ara üniversite araştırması yaparkene tayland'ın chiang mai şehrine rastlanıştım.. hem aynı isimli üniversitenin kampüsünün güzelliği, hem şehrin güzelliği beni büyülemişti. Düşünsenize dersten çıkıp, yeşilliklerle çevrelenen genişçe bir gölün kenarına oturuyorsunuz. Ve bunu okuldan çıkmadan yapıyorsunuz. Harika.

Şehir de zaten okuldan da görüleceği gibi adeta bir doğa harikası.. sessiz uzun nehirler, büyükçe yaşlı ağaçlar. tabi şehirde tayland'ın o klasik modern, renkli ama minimal kafeleri ve alanları da mevcut. Kendimi durduramıyorum ben en iyisi burada noktayı koyayım. Umarım bir gün oralarda yaşayabilirim. Lütfen olsun çünkü.

Edit: bakın var ya çok isteyince oluyor sanırım. Bu üniversite değil ama komşu ülkesinde kazandığım üniversitenin de kampüsünün ortasında doğal bir göl var. Ehe çok mutluyum. Bu arada keşke türk parası değer kazansa deseymişim be, ne bileyim tutardı belkim.
Lüksemburg.
Yine.