bugün

en yakın arkadaşıma geçen sene borç vermiştim geri vermiceni bile bile dedirten hatadır.
bi ara ben bilirim havalarındaydım, dogal olarak da çok konusurdum, ahh bi de önyargılıydım. yaptıgımyapacagım en büyük hataydı, halen acısını çekiyorum. sırf bu sebeple düzeldikten sonra tüm çevremi değiştirmek zorunda kaldım yenilemedim ama sadece eskiyi sildim.

şimdi ise hiç konuşmam, dinlerim, yargılamam, evet derim, olabilir derim, daha pozitif bakıyorum. ciddi boyutta degiştim lan, olgunlaştım.
insanın içini çok derinden acıtacak bir olaydır. Kim olsa hoşgöremez böyle birşeyi üzülür.
birini değiştirmeye çalışmaktır. kim ki bir başkası için değişirse, gün gelir o isteği besleyen şeyler bir an zayıflar ve sorgular kendini. eskiyi özler. insanın değişimi kendiliğinden olmalı. istek içinden direkt olarak gelmeli. dolaylı değil.
sevmek ama değerini bilmeyecek birini sevmek.

nasıl mı? abi şimdi gidersin bi köpek seversin, o bile gösterdiğin sevgiye karşılık verir dibinde dolaşır. gidip vefasız birini seversen sonunda pişman olacağın çok şey yapıyorsun.. peki ne yapmalıyız da, sevgimizi hak etmeyen birini sevmekten korunuruz derseniz.. konunun uzmanı değilim ama şöyle ki kendinizi onunla mutlu olamayacağınıza ve onunla birlikteyken hayatınız da çok büyük hatalar yapacağınıza inandırın.
En büyük hatam galiba ney çalmaya çalısmak oldu.
sevmek.

evet yanlış duymadınız.

(bkz: film icabı amk)
Tabiki her önüme gelene güvenmek.
yanlış kişiyi sevmek.

aslında en başında biliyordum. bana uygun değildi. davranışları, huyları, hayatı... Zaten başta istemedim, reddettim. Ama üzülmesine karşılıksız kalamadım. Severek beraber olmayacaktım ilk başta ama sonrada severim dedim. Keşke üzülmesine müsaade etseydim de beni ayda bir üzmesine izin vermeseydim. Bilemiyorum. Belki uzun süre boyunca baya tecrübe kazandım iyi veya kötü. Ama şuan yanlış insana hak etmediği değeri vermemin yanlış olduğunun farkındayım.
sayısal zekamin zehir gibi olmasına rağmen sözel bölüme gidip, her harfi okurken kendime söven ve bu bölüm yüzünden meslek seçimide olmayacak ben, gevşek ağızlilara bağlı olup onların sarsıntısinin bende depremler olacaği biri olarak doğmak, çok şükür yaradana şayet Allah büyük, namaza domalma diyen şerefsizlerinde sürünecegi gün gelecek
3-5 çakalı dost bilip, ortamda derdimi anlatmıştım.
aşkı yanlış zamanda yanlış insanda bulmak...
Sevginin kıymetini bilmemek.
3-5 tane mimik cambazlığı yapan dosta kanmak.
Öğütleri dinlememek.
başımın dikine gitmek.
Sanırım güvenmek.
bonzainin üstüne tiner çekmemdi, her şey o kara günde başladı. sıradan bir gündü bonzai çekip varoluşumu sorguluyordum. bir gün dedim la bunu neden tinerle denemiyorum?
sonra denedim ve felç geçirdim. belden aşağım tutmadığı için amutta sıçıyorum.

o yüzden bonzaiden uzak durmak lazım. tiner tek başına o kadar etkili olmuyor.
frekansı tam ayarlamadan, alt yapıyı tam oluşturmadan ilerlemeye çalışmak.
cızırtı var, cızırtı!
Yaratığın bi tanesiyle eve çıkmak. En büyük hatam budur gerçekten. Yıldım ya!
twitter hesabı açmak.
Bir çocuk bana bir eylülde evlenelim mi hem doğum günün hem dünya Barış günü benim adım da Barış demişti mal mısın demiştim, sonra öğrendim babasının lokanta zinciri mi ne varmış yazık oldu bana.
siktiğimi sevmek. olay buga girdi ondan sonra!
500k limitli kredi kartını evde bırakmak.

Sabah beri 4. 5 haneli çekim yapıldı.

görsel
Bir Bütünleme sınavına her halukarda geçemem diye girmemek, halen içimde yaradır.