bugün

sadece ve sadece katıldığı ve ya güldüğü, olmadı hislendiği, o da olmadı ibret aldığı yazıları oylamkla çözülecek olaydır. malesef oylama listesine giren yazarlar hep aynı kişilerdir. diğerleri de oylama olmuyo diye cırlarlar işte. eğer sahip çıkılacaksa önce bu çözüme el atılmalı. sonra diğerlerine geçilmelidir. 6 oyla beğenilen listesine girilen sözlük olduk amk. yazık valla.
saipsiz-bu sözlük benim artıkın.
kukla- hayır benim o kadar kız var lan daha, hepsiyle hoplaşamadık.
koministimam- nah senin daha ipliğini pazara çıkaracağım bi sürü adam var ohooo.
hbbia- uzaklaşın la şurdan müslüman sprintiyle. bırakır mıyım la size burayı. ekmek teknem benim bura. evet efendim ne diyorduk.
zall- siktirin gidin la şurdan. bak daha duruyolar. kukla sen kal işim var senle.
kukla- yine mi ya.
sözlüğün değeri olmuş 1 milyon amerikan lirası. artık o bize sahip çıksın mı acaba.

gerekliliktir.
tanımımdır.
(bkz: sözlüğüne sahip çık) önce aramaya inanarak yapılması gerekendir.
(bkz: bilgini paylaş)
"iyi yazar?"

pek de mütevazi arkadaş...

o 50 karakter sınırını bok yemeye koymadılar orya.

açıklamaya bak, bu ne yahu? denilmiyor ki, herkes okusun, prim yapayım diye yazıldı da, deniliyor ki karakter sınırı..

babababa e kaldıralım o zaman karakter sınırını, zaten boşuna koyulmuş değil mi?

(bkz: başlık açmakta zorluk çeken yazarlara tavsiyeler/#17158166)
--spoiler--
ancak ortada ağır haksızlıklar dönüyor ve sindirilen, korkutulan, aman bulaşmayayım noktasına getirilen yazarlar sus pus. sebep? çünkü birileri çıkıp kuduz köpekler gibi etrafa saldırıyor "karmaaaaa!!!!! artııııııııı! reklaaaammmmmmmmm! şoooovvvvvv!" diye.
--spoiler--
(bkz: ben tuttum bir kösesinden haydi siz de gelin) iyi yazar denilmis ama, pek yanlis olmus. digerleri pis mi? kaka mi? herkes düsüncesini paylassa, objektiv olmaya çalissa, bel alti vurmasa, sahsi ibnelik yapmasa bir sorun kalmicak aslinda. not: birlikte sahip çikalim sözlüge. ayrim yapmadan, ayrilmadan!
sözlük bana sahip çıkıyor mu ki ben ona sahip çıkayım? bir günden bir güne eksi hesabın ne durumda, kredi kart borcunu öderim istersen dedi de mi sahip çıkmadım, diyen yazarlarda olacaktır.
öncelikle cevap vermemiz gereken soru bu olsa gerek..

(bkz: sözlük mü yazar içindir yoksa yazar mı sözlük içindir)
katıldığım bir önermedir, şu açıdan bakacak olursak;

an itibari ile sözlükte :

yazar sayısı 33.688, çaylak sayısı ise 34.649'dur. yani çaylak sayısı, yazar sayısından fazladır ve çaylakların girdiği entry sayısı 207.277'dir. öyle herkes kafasına göre uludağsözlükte yazar olamamaktadır, yazar olmak için beklediğimiz günleri unutmamak gerekir ya da çaylak kalınca yeniden yazar olma isteğini. demek ki bir şeyler yapabiliyormuşuz ki sözlük'te yazar olmuşuz.

kısaca sözlüğün değerini bilmek gerekir, ben bugün başka ismini vermek istemediğim bir sözlüğe üye oldum, öyle bir sözlüktü ki kural yok, çaylaklık süreci yok, format yok, bilgi yok; bol bol küfür var. kendimden utandım oradaki yazılanları görünce benim burada ne işim var dedim, kendini bilmezlerin tatmin olmak için vakit geçirdiği yer. 15 dakika içerisinde pişmanlık duyarak üyeliğimin silinmesini istedim.

sonuçta kimse bizi burada silah zoru ile tutmuyor, bir şeyler öğreniyoruz/eğleniyoruz amacı ile buradayız; bir yazar olarak elbette sözlüğe sahip çıkmak gerekir, ama bunun yanında sözlüğün de bize sahip çıkması gerekir.
iyi yazarlar size sesleniyorum kendinize iş bulun ve çalışın.
hea olmadı çalışmak istemiyorsunuz ve iyi olduğunuzu göstermek istiyorsanız, istatistiğe girmek gibi bir derdiniz varsa trolle ayar vermek konusunda ikinci entryi olun. ikinciliği kaçırdıysanız şöyle uzun yazın, ne dediğinizin önemi yok, fazla da uzun yazıp abartmayın.

iyi yazarlar size sesleniyorum, afrika da aç insanlar var bu ülkedeki açlıksa sevişme konusunda, yazılarınızda bolca sevişin.

buda benim gibi kötü yazarlara, kendi içimden geçerken dışıma dökülen söylem, siz olmazsanız ne sözlük, ne iyi yazar nede oylama olur. bunların size çok ihtiyacı var onun için asıl sahip çıkılması gereken sizlersiniz. çünkü siz iyi bir yazara, kötü dediğinizde sizi, eksilerler, düşman bellerler, uçururlar. iyi yazarsa(!) istediğine bok atar, istediğine çamur atar, istediğini uçurtur velev ki kendi uçtu, bir kaç gün sonra geri gelir. kötü diye adınız çıkmış bir kez.

karması şişkin olanlara yapılan çağrıdır. sözlüğe sahip çıkın, dövmesinler.
kusmak..
(bkz: bilgini paylaş)
(bkz: dedeye sahip çıkalım)
(bkz: sözlükçü uyuma) (bkz: taraftara sahip çık)