bugün

yazarların sözlükte ne için bulunduklarını, entry girerken düşündüklerini ve girdiği entryleri hangi amaçla olduğunu belirtir.
not: son zamanlarda gözlemlediğim başlıklarda nerede abuk subuk başlık var. nerede makara şaklabanlık yapılacak başlık var, entry rekoru kırıyor. bunun yanı sıra güncel konuların başlıkları entrysiz sol frame'in sayfaları arasında kayboluyor. şimdi aklıma şu soru geliyor. uludağ sözlük yazarları neden burada?
- makara ve şaklabanlık yapmak için mi?
- yoksa sözlüğü sözlük gibi kullanıp gerek başka konular olsun, gerekse güncel konular olsun kişileri bilgilendirmek için mi?
komiklik, şakalar.
(bkz: birşeyler yazmak olabilir mi ki)dicem alıcam eksiyi şimdi.
amaç güdülmeksizin yazmak.*
balon gibi şişen egolarını tatmin etmek içindir..
(bkz: otlanmak)
bu başlığın açılma amacı ile aynıdır.
boşluk boşluk boşluk boşluğum...
dünyayı ele geçirip insanlara hükmetmek**.
güzel fikirlerimden diğer yazarları mahrum bırakmak istemeyecek kadar yüce gönüllü olmamın gereğini yerine getirme.
aslında günlük hayatlarında rahatça dile getiremedikleri konuları, içlerindekileri farklı isimler, nickler altında yazabilmek fikirlerini ortaya koyabilmektir. tabi zaman geçirmek gibi amaçlarda vardır.
(bkz: keyif)
(bkz: bilgi)
(bkz: vakit geçirmek)
zalla destek.
biz yazalım o kazansın yani.
bir nevi amme hizmeti de denebilir.
(bkz: kendini geliştirmek)
çocukları bilgilendirmektir.
kişisel gelişim, bilgi kaynağına katkı, düşünceyi özgürce belirtme
bundan sonra tarih ile ilgili meydana gelen yeni gelişmeleri, ortaya çıkan yeni bilgileri aktarmak ve sözlüğün değerli kullanıcılarının hizmetine sunmayı kendime görev ediniyorum. amacım budur son nefesime kadar.
sozlukte ınsanların bılmedıgı seylerı dogru bir sekilde ögrenmelerini sağlamak olsa bile tabiki reelde böyle değil.
vasilyiç aleksandrov romansev ilyic dagoberti' yi bulmak.
gelecekte çocuklarımla birlikte okuyabileceğim yazılar yazmak. *
kimse okumasa bile hatıra kalır, günlük yerine sözlük tutuyorum, yaşadığım yada aklıma gelen ne varsa yazıyorum. yaşlanınca hepsini tek tek okuyamayı düşünüyorum. *
(bkz: SÖZLÜK insana ne öğretir)
yazmaktan çok okuduğum için sanırım zaman geçirebilmek , saçma salak entrylere gülmek.*
gündemi takip etmek.

bir kürtaj dediler sol frame'de zall'ın kürtaj sonucu doğduğunu yazan bir başlık bile vardı...
kız bulmak.
tartışmaya gerek olmayan durumdur. açtıkları başlıklara bakarak amaçlarını anlayabilirsiniz.