bugün

çok şeydir. chop suey lyrics açıp sözleri söylerken şarkının 2 satır aşağıdan gittiğini görerek söylenemeyen şarkı sözü bunlara örnektir.

(bkz: daha ne çok şey var)
(bkz: ukte)
inşallah çocuğun olmaz.
kakam var.
üzülmemen için her ne kadar olsun eskişehir iyidir falan filan desemde içimden neden istanbula gelmedin diye küfrediyorum sana.
kadınlardan hoşlanmıyorum.
Neden olmasın.
Yok aslinda hic. Ben susmam abi ne geliyosa icimden onu soylerim. Gerekirse dayak yerim ama yinede soylerim. Cut.
bazen yürürken, bazen araba kullanırken, bazen sana ters gelen birini gördüğünde usulca sokulup gözlerinin içine bakarak senin ananı bacını sikeyim oruspunun evladı demek.
gemi çapası gibi insanı cehennemin dibine sürkleyen şeylerdir. karşısına geçip hala seviyorum seni, vazgeç inadından diyemedim. hala da vazgeçemedim ki hiç de niyetim yok. yalnızca sana baktığım gibi baksan bana yeterdi aslında.
vallahi ölümüm sizin yüzünüzden kibirden olacak insanlar. bu kadar mal olmayın. ben de müthiş değilim, kendi kriterlerime göre vasatım ama siz harbi akılsızsınız.
2007'de nevşehirde bir otel'de staj yaparken bir arkadaşım vardı adı m.. niğdeliydi, staj bitti tabii zamanla arkadaşlıkta uc gundur ısrarla rüyama giriyor ve pskolojimi etkileyecek şeyler söylüyorsun, aramadığım mecra kalmadı arkadaşım aradıkça bulamadım, bulamadıkça daha da merak ettim, güney yarım küreye mi yerleştin acaba??

ya da öldün beni yanına mı çağrıyorsun anlamadım ki!!

ulan niğdenin nufüsu ne ki niğdespor hakkında bile bilgi edindim artık ben elimden geleni yaptım..

inceden korkuyorum sözlük..

o değildi hep içimde kalmıştı , sen neden o kadar iyidin ya?
(bkz: soyunmak)
(bkz: öpüşelüm mü)
(bkz: çok güzel karısınız hanımefendi)
görsel
Üniversitede iken 4 ay aralıksız çalışıp geçemediğim bir dersim vardı. Sonuçlar açıklandıktan sonra okula yolum düştü. Dersin hocası beni gördü.
+ Napıyorsun nasılsın b... ?
- iyiyim hocam siz nasılsınız ?
+ Ne yaptın geçtin mi dersi ?
- Hayır hocam geçememişim. O kadar çok çalıştım ama yeterli değilmiş.
+ Bende üzüldüm senin adına hatırlıyorum notları girerken fark etmiştim de.
- Bir daha ki döneme artık hocam.

Hatırlarım 2 puan ile kalmıştım. Finalde 4 puan verse geçeceğim. Biliyorum zor bölüm, zor ders ama 4 ay be. 4 ay az zaman değil. Tamam salağız biliyorum da yüzümüze böyle vurmasaydınız be hocam. Seviliyorsunuz. Belki başka bir zaman başka bir mekanda karşılaşsak fikir idölüm, babam diyebileceğim adam olacaktınız ama o durumda iken inanın en iyi düşündüğüm kişi bile iyi olmuyor gözümde. Size söylemek istediğim şey her şey ders, bilim, zeka değil. Biraz da insanlık.
Nefffret ediyorum insanlardan.
Çok özlemişim, gülüşünü o hallerini kapatmakta isteğim ısrarım hep ondan ben belki arayacaktım seni ama sen.. içimi okumuştun resmen. Olmayışının bilmem kaçıncı ayında ben öyle işte. Sevince demekki,kalbinede girince demekki,hayatınada oturunca öyle kolay olmuyor bişeyler. Gitmekle gidilmiyor.
insanlara bağımlı yaşamaktan bıktım.
Seni çok sevdim. Daha önce kimseyi sevmemiş gibi sevdim. Ama sevdiğim kadar da kırıldım. Paramparça oldum.
Her geçen gün sözlükte sokakta işte her yerde giderek artan ırkçı ve sebebini sorsan kişinin kendisinin dahi bilmediği kinci söylemler üzüntü ve umutsuzluk vermeye başlıyor artık.

Geleceğe dair herhangi bir plan veya umut besleyememek ve bunun için elden birşey gelmemesi insanı daha depresif daha yalnız yapıyor.

Yanlış anlaşılmasın kimseyi suçladığım yok. kendince vardır herkesin bir sebebi kırgınlığı veya öfkesi. lakin memleketin genel havası bu. Yakınlarımın arkadaşlarımın sözleri bile şok ediyor artık. Suriyeliler kürtler çingeneler aleviler eşcinseller hayvanseverler chpliler akpliler evetçiler hayırcılar ateistler dinciler...saymakla bitmiyorki.

Geçen gün Dilenci çocuğa para vermek istediğimde arkadaşım o suriyeli onlar yüzünden bu haldeyiz neden veriyorsun diye kızıyor bana. Bu çocuk yüzünden mi bu haldeyiz. Açlığın sefaletin vatanı mı olur. Sen ne ara bu hale geldin demek geliyor içimden. Sende Haklısın deyip geçiyorum.

Asimov un bilimkurgu hikayelerindeki televizyondan kontrol edilen androidler gibiyiz. Ne düşünmemiz gerektiği bize siyasi putlarımız tarafından söylenmeden düşünemez hareket edemez hale geldik.

Sözlükte son iki gündür başlıkları şöyle bir okuyunca insan ürküyor gerçekten. cinsel içerikli ergen başlıkları bile daha sempatik gelmeye başladı artık. Bırak Gazete haber okumayı tv seyretmeyi gezegenle dahi ilgilenmek işkence haline geldi bu zamanlarda.

Siyasetsiz tanımlanabilen hiçbir insani özelliğimiz alanımız kalmadı vesselam. Gerçekten okumaktan keyif aldığım birşeyler öğrendiğim beni güldüren bir bu sözlük vardı oda avam kamarasına döndü. iki gündür giresim gelmiyor.

Belliki bir suriyeli veya çingene gördüğümüzde türk olmak müslüman olmaktan önce geliyor. insan olmak türk olmaktan da önce gelir. Etnik kimlikler edinmeye çalışırken insan olmayı unutuyoruz. Çok şükür Bir etnik grup veya topluluktan veya bir ırktan nefret edebilecek kadar bana insan olmayı unutturacak kadar insan tanımadım henüz. Edenlere kaç insan tanımak yetiyor diye sormak vardı ya neyse.

Bu da içimde kalmasın diyerek söylemek istediğim hüzünlü şey. kalsın burda.
Sen çok iyi birisin....
Efendisin, saygilisin, merhametlisin de..... Kendi dünyan vardı tabuların vardı....Bilmiyorum belki de senin dünyana girmek için fazla kirliyim. Ya da fazla şımarık, hoppa, sessiz, çirkin veya daha birsuru şey.
.. Ama ben yine de denedim. Kim koşa koşa yolda kalır ki diye diye sana geldim. Yanlış yoldaymisim. Ya sen beni yanlışlığa ittin veya ben doğru sanmışım. Muamma..... beklemek için fırsat verseydin elime...... bekle deseydin..... o zaman bizim dünyamızda da yazlar olurdu. Sen güzü getirdin. Güz ayrılıktır......

Etrafımda seninle ilgili bana dalgalı sözler işitmekten yorulduğumu mu anlatayım yoksa başka kızlara yöneldiğini mi? Beni hareketlerinle kırdığını mi anlatayım yoksa hala daha beni suçlu bulmanı mı? Bekle demek için bile bir neden bana vermezken seni beklemediğim için bana sinirlenmene mi kızayım yoksa ben beklerken senin başka kızlarla olan eğlenceli sohbetlerini görmeme mi? Ve daha bir çok şeyi.....

Kim haklı kim suçlu diye bir galib aramaya çalıştık, yıprandık. Madem böyle düşünüyorsun o zaman tamam gel bana. Söyle ne var ne yoksa her şeyi. Yapabileceğini asla düşünmüyorum. Herkesin yemeğinde cesaret olmaz. Zaman bazı insanlar için "geçiştirici" bir laf. Gerçekten cesareti olanlar hayatın zamana bırakmayacak kadar kısa olduğunu bilirler. Denemeden bir şeyi bilemezsin.

Sen cesaretlisin aslında. Cesaret "istek" ister. Beni istememeni ben kabul ettim. Sen de "beni istemediğini" kabul et. Hayatımda hiçbir zaman gerçekten sevilmeyeceğim. Ben zaten bu hayatta mutlu olmayı denemiyorum......
insanların cinsel dürtülerle, bencilliklerle kararlar alıp uygulamaya geçmelerini zor da olsa kabullendim. Doğamızda var bunlar yaaaağ dedim. Rahatla biraz, gevşe dedim. Buna rağmen insanları sevmeye devam ettim. Sürekli denedim. Zorlansam da "herkes Tanrı'nın bir yansıması" varlığıyla yaklaşıp, sevemediğim kim varsa utanıp "sevdim."
Sonuçları hep hüsrandı.
Cidden bak.
Hiç mi şaşmaz?
Şaşmadı.

Zamanında Beni görebilmek için kırk takla atan insanlar şimdi yanımdan geçerken bakmamak için kırk takla atıyor.

Ya da; ben buna saplayamam yaaa deyip topuklarını tuta tuta kaçıyor.

Onu da geçtim, sevdiğim insanlar nerden ekmek koparanbilirim diye yan çiziyor.

Pardon da siz hangi dünyanın insanısınız?
insan mıyız?

Size bakarken ben utanıyorum.

içimdeki sevgi taneleri ezildikçe Tanrı'yı sorgular oldum. Bencilliğiniz beni de çok yoruyor.

Her zaman söylediğim gibi "kendi pisliğinizde boğulun!"
seni seviyodum.