bugün

sözlüğe üyelikler, özellikle sanayileşmiş istanbul, izmir, ankara gibi merkezlerden olmaktadır. Ayrıca üyeler görece erkek ergen nüfusa sahiptir..
Gariban.
Sosyo yapı da gariban ekonomik yapı da gariban etnisite de gariban milletinden.
Garibanın tüm dünyada dini milleti tektir o da garibanlık. .
Evet üye olduğumda sanayileşmiş gaziantep'teydim.

Ama bir sor şuan doğunun hangi kasabasındayım. *
Ne köylü ne kentli, Köyden yarın gelmiş bir varoş. Atadan dededen yörük ama Kekocandan hallice bir krocanın kankası. Kroyum ama para bende diyenin sağ tarafındaki arkadaşı. Sıfır gibi yutan Vasat bir eleman. Bugün bulup bugün yiyen Çobanoğlu çoban. Ortaya karışık Hem tatlı hem tuzlu hem ekşi hem de acı bir gariban. Sanırım bunca açıklama yeterli olacaktır.
Sosyal medya ve özelinde interaktif sözlük üyeliğini,aktif kullanıcı olmayı konuşuyorsak önce türkiyede internet kullanımını konuşmalıyız.
ekonomi olarak ; ne boğazına orta parmak ile fiskeli vurunca * "toook toookkk" diye ses geliyor ne de ensesi kat kat olmuş şeklindedir. demografik ise yanlış anlamadı isem soy sop muhabbeti. ayıb oluyor ama öyle soyunuzu sopunuzu der gibi..
Farklılıklar gösterir.

Sarayda, paşa dedemin tuttuğu lâlâlar ve mürebbiyelerle, fransızcaya hakim, kanun ve ud dersleriyle de müziğe hakim olarak büyütüldüm efenim.

Adab-ı muaşeret, görgü, incelik, nezaket hep bu saray kültürünün tesiri filhakika.

Çocukluğumdan beridir, önceleri paşa dedem ve mürebbiyem Gülizar'la öropa'ları gezmişliğim, ikamet etmişliğim vardır.

Gül şurubu, reyhan şerbeti, badem ezmeleri, osmanlı mutfağının nadide yemekleri ile büyüdüm.
Nakışlı peçeteler, iğne oyası masa örtüleri sofralarımızın olmazsa olmazıydı. iğne oyalarımız acem illerinden gelirdi, atlas bohçaların içinde lavanta keseleriyle...

Yok yok ağlamıyorum gòzüme tek maaşlı bir memur çocuğu kaçtı.