bugün

Sözlük yazarlarımızın sevdalısı olduğu o biricik insanla; veya daha karşılaşmadıkları hayallerindeki insanla yapmayı hayal ettiği şeylerdir.

*En istediğim şey, gene dakikalarca kokusunu ciğerlerime çekerek, başını okşayarak delicesine sarılmak. Hele ağlayışından sonraki sarılarak sığınışı yok muydu, dünyanın en güçlü insanıydım o an, geçmiş veya gelecek kavramı yoktu.

*Başka bir tanesi kendi ellerimle ona çay demlemek. Evet onla çay içmeyi bile o kadar özledim.

*Uyumadan önce gördüğüm son görüntü, hissettiğim son koku olması. Olmadı, ölüm için de aynısı geçerli ama o da olmayacak.

*Onunla yemek yapmak. Evet aşırı zevkli olurdu, olmadı.

*onu arabayla istediği her yere götürmek. Ulan bu yüzden aldık ehliyeti ama nasip değilmiş.

*bir diğeri onunla spora çıkmak. Tek başına istemezdi ama benle çıkabilmek için can atardı, olmadı.

*iki kişilik bisiklet turuna çıkmak. Şu an benim için çok anlamsız olan o güzelim yemyeşil bisiklet yolları, cennete giden yol olabilirdi onunla. Bu da olmadı.

*xbox oynamak. Kendimi maymun etme pahasına sırf canı istedi diye kinect dans oyununu oynamıştım, tekrar olsa keşke. Ama olmayanı ise evde ps3te doya doya tekken oynamak. Şimdi bedava bile olsa oyun konsollarına ilgim yok, çocukça ve anlamsız.

*Birlikte yüzmek. Evet bu da çoğu insanın yapabildiği basit bir şey ama bazıları için hayalden de öte. O ağzına burnuna su püskürtme, havaya fırlatma olayları hayatınızın tek amacı olabilir.

*o hastayken ona bakmak. Sümükler içinde halsiz yatıyorken çorba hazırlamak, moral vermek yine dünyanın en güçlü insanı yapar sizi.

Bu liste böyle sayfalarca uzar gider dostlar, bazılarımız için yaşadığı her anı onunla paylaşmak diye özetleyebiliriz.
Bunu 200 maddeyle sıralamıştım bir kağıda.

hâlâ daha duruyor hatta geceleri balkonda oturup yeni maddeler ekliyorum... Tabi bu maddeler öyle herkesle olacak şeyler değil. ilk ve son kişiyle olacak şeylerdi.

Ama tercih edilmediğim için bu maddelerin ne önemi kaldı ne de geçerliliği.
pizza yemek.
beraber gezmek.
(bkz: seyahat etmek)
Karavan kiralayıp Akdeniz bölgesine akmak olabilirdi. Gitar çalmayı bilseydim geceleri ateş karşısında çalar söylerdik. Ama öğreneceğim bakalım.