bugün

Papua Yeni Gine.
Amarika birleşik devletleri, israil ve ingiltere gibi ülkelerdir. Sempati duymak da değil, bu 3 ülkeden biri için cihat Bile edilir.
Türkiye yi seveni severim sevmeyeni sevmem, ama Türkiye mi onlar için terketmem.
ülke demiyim ülke çok geniş bir kalıp çünkü koskoca ülkelerin sadece tek bir şehriyle bile ilgi çekici olabilir. o yüzden tayland'ın başkenti bangkok, gitmek ve görmek istediğim şehirlerden birisidir. sadece bu şehir için bile bu ülkeye gidebilirim. ya da sadece tokyo için japonya'ya gitmek, roma için italya'ya gitmek ya da san francisco için abd'ye gitmek vs. vs. bu örnekler çoğaltılabilir.
avustralya ve galler.

şu keşmekeşten kurtulabilirsem gideceğim buralardan.

yaşlılık dönemini de karadenizde geçirmeyi planlıyorum.
Benim için her zaman japonya ama güney kore'de çekici geliyor.
"japonya ve güney kore" anime karakterlerri gibi yaşıyorlar.
Moğolistan.
irlanda.
Şu günlerde israil.
amerika, kore, azerbaycan, norveç, isveç, finlandiya.
ben türkiye’yi seviyorum ya öteki memleketlerdeçok eğlenmiyorum.

viyana’yı da beğenmiştim ama onu tenzih ederim. çok sıkı gece hayatı var.
italya ve küba.
Her şeyi hak ettiği fiyatıyla alabileceğim herhangi bir ülke uygundur. 90 model araba 80000 tl aq böyle ülke mi olur.
italya, nedense insanlarını ve adetlerini Türklere yakın buluyorum. Öte yandan kadınlarına olan tutumları ve yemekleri de güzel duruyor.
Norveç çünkü temiz havası var doğayla iç içe bir ülke. Bir diğeri Japonya. Bilimin ve huzurun olduğu bir ülke. Yaş ortalamasının en uzun olduğu ülkelerden ilkinde japonya geliyor. Avustralya. Dünyadan uzaktasın abi. Ne ortadoğu nede başka bir coğrafya. Topraklarının ötesi okyanus. Huzur budur.
(bkz: Vietnam)
Japonya,kanada, Avustralya.
Balkanları gezdim,suriyeyi gezdim,Almanya kısmen,merak ettiğim yerler,Kudüs,iran,uzak doğu ülkeleri.
Kore dizilerine sardıktan sonra güney Kore. Ama öyle böyle değil.
isveç- norveç.
portekiz, fransa
Küba. Havanna sokakları, klasik arabalar, puro içen buruşuk nineler. sanırım geçmiş yaşantımda ordaydım.
norveç ve finlandiyaya anlam veremediğim şekilde sempati duyuyorum.
güncel Önemli Başlıklar