bugün

sözlük yazarlarının ya gerçekleşmesi ihtimali bakımından, ya da içeriği açısından salakça olarak nitelendirilebilecek hayalleridir..

mesela benim hala futbolcu olma gibi bir hayalim var.. yaş 23, halı sahalara bile arkadaş kontejyanından çağrılıyorum ama bence çok iyi bir defansım.. hala bir halı saha maçında haldun üstünel'in beni izleyip, nasıl daha önce kimsenin keşfetmediğini anlayamaması, ve apar topar galatasaray'a transfer olmam, tam 18 oyuncunun grip salgınından yatağa düşmesiyle de ilk maçta orkun uşak ile tandemde görev yapmam, o maçı izleyen alex fergosun'un hayran kalmasıyla da manchester yolunu tutmam (aslında barçalıyım aslen ama c. ronaldo ile aynı takımda olmak faydalı, kariyerim daha yeşerme aşamasında sönmesin), ve dünya futboluna adımı altın harflerle yazdırmam, hayalimdir.. asla gerçekleşmeyecek bir hayaldir..

ikinci tür hayalim de şudur: banyo küvetine şezlong koymak.. nasıl daha önce kimse yapmamış anlamıyorum, kendi evime çıktığım an gerçekleştireceğim bu hayalimi..

ha bir de anket bir başlığa anket lan bu demek gibi bir hayalim var..

aa, dur lan..
(bkz: anket lan bu)
-fransızca öğreniyim..ama ana dilim gibi konuşucam
-67 impalam olsun ama az yaksın
-ikea kataloğundaki gibi bir evim + karım + cocuğum olsun
-hemstrım olsun bide..
birine anlattığında karşındaki insanın mal mısın bakışlarıyla yazar kişisini süzmesine neden olacak hayallerdir.

- bir gün çok param olup da araba alırsam bulutsuzluk özlemi 'nin istanblues adlı parçasıyla istanbul sahillerinde arz-ı endam etmek

- aynı şekilde dss 'nin su düşleri parçasıyla da ankara sokaklarında bir başıma yağmur altında yürümek

şehirlerle ve onları içeren şarkılarla garip hayaller işte. *
mühendisim. ama büyüyünce hukuk da okumak istiyorum. ne diyorum lan ben?
- anneciğim! teessüf ederim, karşında büyük bir sanatçı var.
(bkz: sözlük yazarlarının saçma sapan hayalleri)
(bkz: olmasın sakın)
-default ayarı değiştirip bayan yazar olmak, sonra da araba kullanırken ped değiştirmek.

(bkz: ben değil bir arkadaşım)
uludağ sözlükte esnek nick değiştirme hakkına sahip olmak.
(bkz: aslında hayal değil)
suratımda aptalca da olsa bir smileylimsi bir ifade olsun istiyorum.
bu krize rağmen büyük bir iş kumak. ticaret yapmak.
Hazırlık bitsin ve ben o mükemmel ingilizceye kavuşayım.
Beyaz gömlekli erkeklerden bir tane de benim olsun.
Bir de o okulu tercih ettiğim için pişman olmayayım.
sözlük benim olacak, ebesinin adını bilmeyen yazar sıfatı alamayacak. insan ebesini bilmez mi ya. evet, evet.
herkes bana hayran olacak, bana bakacak, bana bakacaklar.
sözlük benim olcak,sözlükte meşhur olacam. entry ve nick uyumuna benim nickim yazılacak, yazmayanı sözlükten atıcam.*
60'lı yıllara dönmek ve ünlü ingiliz aktörlerle aynı filmde yer almak.
günün birinde bende 15liklerle beraber olmak istiyorum.
(bkz: atam izindeyiz)
(bkz: huzur)
uzaya çıkıp dünyanın üzerine işemek istiyorum.
sevdiceğin gol atmasını istemek * *
Peygamber olmak.

Küçüktük tabi.
yanımda yar...

mutlu bir şekide ucu bucağı görünmeyen yeşil düzlükler var önümüzde...

gün batımının getirdiği müthiş renk armonisi...

güneşin batmasıyla beliren dolunay...
sabah uyandığımda dünyalar güzeli bir kız olarak uyanmak.
simit sarayına martılarla saldırı düzenlemek. yok öyle martılara simit atmak. gün simit sarayına martı atma günüdür. nhahhahaaaaa!*
dünyadaki herkesin zombi olması ben ve güzel bir kızın dünyada yanlız kalması ama bazı şartlarım var ;
godmode on
armor full

olucak.yoksa yemiyo evet.
(bkz: bir deri bir kemik kalmak)