bugün

Bir şey yapamıyorum.
arabaya binip basıyorum gaza, bir de büyük bardakta filtre kahve yanımda. bolca da sessizlik, radyo bile açık olmaz.

Bazen ERDEK, bazen balıkesir, bazen eskişehir. bilecik'e bile gittiğim oldu. Rahatlıyorum o vakitler. Acıları geride bırakıp, 2 saate farklı bir şehirde olmak güzel geliyor.
yürümek. ama öyle 1-2 km değil 10-15 km. yürürken farkına varmadan düşünmek, kendi kendine konuşmak. yürüyüşün sonunda farkı anlayacaksınız.
bir misisipi iki misisipi üç misisipi diye saymak.

(bkz: hollywood etkisi)
Yemek yaparım, hiç bilmediğim bir tarif bulurum netten ve en iyisini yapmaya çalışırım.
Resim çizmek. Resim çizmek oldum olası beni hem sakinleştirir hem de mutlu eder.çoğu zaman sakinim çünkü çoğu zaman çizim yapıyorum.
Kitap okurum. Gerçekten beni anında dizginliyor bu meret. Daha doğrusu içsel dünyamı dizginliyor. Çok sinirli olsam bile çevreme zarar vermem zaten.
kitap okumak.
Kokoreç videoları izlemek. Güzel video denk gelmezse biraz Çin mutfağından değişik şeyler izlerim.
Abuk subuk şarkılar dinlemek, avrupa yakası izlemek, kedimin göbeğine girişmek.

Bence işe yarıyor.
ambient sound acip yoga yapiyorum sonra da uyuyorum. ya da resim ciziyorum, karalasaniz bile sakinlesiyorsunuz bence.
yürüyüş yapmak.
evden uzaklaşmak. çok uzaklara gitmek.
Sinirimi başka birine yöneltip acısını ondan çıkarmak.

Manyağım evet.
Şuan evdeki ahşap mobilyayi boyuyorum gece gece iş çıkardı başımıza valide hanım. Yeni hobim artık.
sıçmak. ama öyle umumi tuvalete değil. pantulu neyin çıkartıp evimdeki alaturka tuvaletime girip, suyu açıp, maşrabadan taşan su sesiyle patır kütür sıçmak. dirseğimi dizlerime koyup, başımı iki elim arasında alaraktan hayatı sorgulamak. ayaklarım uyuşana kadar içeriden çıkmamak. evet.
Geceleri, Yatmadan önce duşumu alıp bir fincan melisa çayı içtikten sonra yatağa uzanırım. Sabahları tam aksine uyanık kalmak için kahvaltıda mutlaka kahve içerim. Genelde sakin biriyim zaten.
görsel

bu fotoğrafa bakıyorum sinir stres kalmıyor. bu kızın güzelliği beni büyülüyor resmen.
Gevşek kişiler olmasın da ..
Yalnız kalmak Gerçekten iyi geliyor bana denemenizi tavsiye ediyorum.
görsel