bugün

ipek ongun un 'bir genç kızın gizli defteri' adlı kitabıydı.

çok etkilenmiştim kitaptan. hatta yazar hanımla görüşmek için mektuplar falan yazmıştım yollamıştım. kitapta ki karakterler hakkında onunla sohbet etmek istemiştim. istediğim olamayınca da çok ağlamıştım üzülmüştüm.

şimdi o kitabı buldum üzerine de bir sürü not almışım.

hey gidi günler yaa.
Ömer seyfettin yalnız efe.
Bir arkadasim beni alistirmak icin bir kitap hediye almıştı.O kitap ilk okuduğum Stephen King sis idi.Teşekkürler.
Ernest hemingway - yaşlı adam ve deniz.

ilk kitabı elime aldığında çok heyecanliydim. Hocam bir yaşlı adamın denizde kılıç balığı ile mücadelesini anlatıyor demişti. Kitabın sayfalarını karıştırırken sanki o anı yaşıyormusum hissiyatı oldu içimde. Ne güzel aniydi ya. Hep dusunup tebessüm ederim...
Arı maya.
Öyle fosilim.
siz ne diyorsunuz olum stephen king falan. benim ilk okuduğum kitap ela lale eleleydi.
oliver twist.

küçük boy cep kitabı. sabah gazetesinin dağıttığından hani.

o zamanlar kupon toplayıp almıştım. baya etkilenmiştim tabii.

yaş 9.

hala saklarım o küçük kitabı.
Lise yıllarında tam anlamıyla "kitap" okumaya başlamıştım. Düşüncelerine fazlasıyla önem verdiğim edebiyat öğretmenim, düşüncelerimi geliştirmek amacıyla deneme okumamı önermişti. Bu Öneriden sonra gaza gelip, montaigne'nin "denemeler" kitabını okumuya karar vermiş ve kitabın sonunda beynimin bittiğini hissetmiştim. Şimdilerde ise okuduğum kitaplar sonucunda, çokça kitap önerisinde bulunuyorum. Kitap önermemi isteyen kişilere ise, deneme okumaları gerektiğini söylüyorum.
Okuma alışkanlığı edinmek adına, deneme okumak ciddi manada yarar sağlıyor.
Okuyun, okutturun efenim.

"Bir amaca bağlanmayan ruh, yolunu kaybeder; çünkü, her yerde olmak hiçbir yerde olmamaktır."
-montaigne
(bkz: Çirkin Ördek Yavrusu)
cin ali kitaplarıydı.
küçük lord diye birşeydi sarmıştı. fakir bi veledin dedesinin onu bulup lord yapmasını anlatıyordu.
ilkokulda sevdiğim kızın Açlık adlı kitabı hediye etmesiydi. Kitap bitene kadar bende acıktım durdum ama o kızın hatırı için sonuna kadar okudum. Sonra kitap bağımlısı oldum. Hayatımdan 12 sene çaldı ama bana yüzlerce kitap okuma fırsatı sağladı. Bu güzel alışkanlığı bana kazandırdığını farkettiğim için artık ona kızmıyorum.
Robinson crusoe bir ütopyadır benim için onun yeteneklerine sahip olmak yaşadığı huzuru yaşamak.emeklilik hayalim bu adamın hayatı.
Ömer Seyfettin pembe incili kaftan.
angelanın külleri.
John steinbeck - fareler ve insanlar.
atik ali ve tonton tavşan.
Olsa okurdum şimdi de ya.*
Muazzam bir eser.
(bkz: gözümde canlanır koskoca mazi)

görsel
Cin ali serisinden bir kitaptı hangisi bilmiyorum .. 90 lı yılların başı..
ayşegül serisi.
Kızın adı candan ilk hatırladığım.
Cin ali.
James joyce - ulysses.
hiç unutmam peter pan. çok iyi bir başlangiç.
Şimdiki çocuklar harika - aziz nesin.
Yeşil kiraz-gülten dayıoğlu.