bugün

(bkz: karnabahar)
Muhlama diyorum en azından ben beğenmiyorum.
kalamar tava.
bakın yılların balıkçısıyım tutma veya yeme konusunda, lakin rumeli feneri taraflarındaki balıkçıların birinden yediğim kadar midemi kaldıran bişey girmemiştir naciz bedenime 28 yıldır. bir porsiyonu 55 tl olduğuna göre kesin çok lezzetlidir diye düşündük ama yarısını tabakta bıraktık arkaaşla. yuh lan, lastik kebabı yesek daha iyiydi.
bilmediğiniz yerde yeni tatlar denemeyin.
kolonya.
Ekşimiş barbunya. Bilmeden koca kaşıkla girişmiştim. bazen yerken hala o tat damağıma gelir.
Bozulmuş süt.
sokmak demesek..
bilen bilir sigara içtikten sonra insan deli acıkıyor. masada da ne zamandan kaldığı belli olmayan ekmek vardı poşeti açıp yemiştim "bu ne güzelmiş lan böyle kıtır kıtır" diye aklımdan geçiriyorum bir de, zaten aklımdan neler neler geçiyor o da ayrı konu. ev arkadaşımın uyarısı sonucu masaya bırakmıştım zira ekmeğin bakmadığım tarafı bembeyaz ve küf içindeymiş. ama kıtır kıtır güzeldi.
Hangi yiyecek falan onu geçtim de "midelerine soktukları..." kısmı zaten başlı başına bi hoş etti beni.

Böyle ağzına boru sokup midesine löp diye atıyo gibi. Zaten endoskopi en çok korktuğum şeylerden biriydi. Ondan herhalde.
Birgün köyde yürüyoruz baktım yerde ezilmiş bir yılan ve daha taze henüz yeni geçen at arabası ezmiş ortadan yarılmış hayvancağız. Bende fırsat bu fırsat deyip aldım elime bir fotoğraf çekildim.

Mideme soktuğum en iğrenç yiyecek yanlışlıkla yediğim kelle paça çorbası olabilir.
Kemalpaşa tatlısı.
çekirge.
çocukken arkadaşlarla kaybettiğimiz oyun ve iddialar sonucunda yapmış olmuş bulunduğum eylem. çiğken tadı hiç güzel değildir. bacaklarını kopararak yutun yoksa boğazınıza düğümlenir.
Budva'da midye dolma sanarak sipariş ettiğim ama suyun içinde gelen haşlanmış midye.
kokusu hala burnumda.
arkadaşlarla mangalda balık yaparken ilerleyen saatlerde havanın ve kafanın kararmasıyla birlikte kızarmışı ile karıştırmak suretiyle yutulan çiğ hamsi. o günden bu yana balık yiyemiyorum.