bugün

nuriye, ümmügülsüm, ayşe, ramiye, bedriye, satı, güllü, hüsnüye, fatma, gılgiye, cünnaz.

bade, yelda, ışıl, damla, asel, elida, mila, laçin gibi isimlerden de Allah korusun.
nazlı ya da demet olabilir.
Sena koymayacağım kesin hahaha.

Not: üzüntülü gülüştü.
bade, yelda, ışıl, damla, asel, elida, mila, laçin.

nuriye, ümmügülsüm, ayşe, ramiye, bedriye, satı, güllü, hüsnüye, fatma, gılgiye, cünnaz gibi isimlerden de tanrı korusun.
börek, pril, hayalet.
farkli olsun diye kullanilan sacma sapan isimler arasinda bunlar da gider herhalde.
(bkz: isim koymadan önce bi dūşünün amk)
(bkz: Miraj)
Gülden veya niran.
Güneş, kumsal.
umay, ipek, aybüke, dilhan.
nedense eylül ismi çok hoşuma gidiyor. tabi kendi kendime üreyemeyeceğim için kararı da tek başıma veremem.
Umay, almıla, börte, neslişah.
Benden önce davranan ağır ırkçıdır. Saygı duyarım..
Kocamla daha düşünmedik. Düşünürsek yazıcam buraya.
Zeynep çağla.
Onu beniminen garı bilir.
Umay ya da tomris.
(bkz: beril)
Asya veya ipek.
kendimi bir baba olarak hayal edemiyorum ama eğer illa bir isim seçmem gerekirse kesinlikle yağmur.

gerek ismin kendi güzelliği, gerek hava olayı olan karşılığını çok sevmem gerek bu isme sahip tanıdıklarımın ekseriyetle iyi insanlar olması başka bir seçeneğe ihtimal bile bırakmadı.

şimdi düşündüm de, oğlum olursa da bu isimde diretirim sanırım. bu esneklik de bir başka avantajı olur ayrıca*.
Narin ve sitare olabilir.

koca yürekli traveler gibi sekiz tane kızım olacağını sanmıyorum ama iki iyi bence.*
Annemin adını koymayı düşünüyorum kızıma. Annemin adı kızımda yaşasın istiyorum.
Aslı hürriyet.
Bir dahaki hayatta inşallah.
Rojîn.

Hevîn.

Rojbin.

Rojda.

Kêje.

Gülistân.

Berivan.

Zozan.
havva
feride.