bugün

- ABI KARISIK CEREZ VERSENE
- NELER OLSUN
- YAP ABI ORTAYA KARISIK
- YA BAZILARI SUNDAN BU KADAR ONDAN BU KADAR DIYORLARDA
- BIZIM SOZLUKTENDIR KESIN O
- SOZLUK DERKEN?
- BOSVER HIMMET EMMI KOY DA GIDIM ARTIK, UC BIRA BI DE KISA VINSTIN LAYT EKLEYIVER HESABA
- HESABA DERKEN?
- BAK SIMDI SANA SOZLUGU OGRETIM ABIM BEN, AC SU BILGISAYARI COK SEVECEKSIN EHEHEHEHE
Ceviz, fındık, badem.
badem, kabuklu badem, kayısı içi sahte badem.. *
(bkz: findik fistik)
judas' ın yazarlara ikram gibi bir düşüncesi varsa yazılacak tercihlerdir...
badem , antep fıstığı ...
antep fıstığı, fındık, çiğdem.
antep fıstığı, tuzlu fıstık, fındık, çekirdek, kabak çekirdeği, soslu mısır.*
tuzlu fıstık, tuzlu leblebi, fındık, crispy.
ortaya karışık derim hiç isim saymam.
antep fıstıgı en cok, sonra sarı leblebi, sonra badem-fındık-mısır-kabak çekirdeği *.
patlamış ve patlamamış mısır.
kesinlikle içinde kaju olması gerekendir. karışıma çok sofistike bir hava katıyo şerefsizim. badem, antep fıstığı da kaçınılmazdır. bira vb. alkol tüketimi olacaksa tuzlu fıstık'sız olmaz. çekirdek, kabak dahi olsa karışımı avamlaştırır. (üzgünüm, ama bu böyle dostum). ama böyle bir karışımın da kilosu 20-25 tl'yi bulur, söyliyim.

sen en iyisi yarım kilo yap hocu, 1 haftaya yayarız biz onu (500/7=70 gram. eh yeter).

(bkz: kaju yemeden uyuyamıyorum yahu)
karmaşayı seven, sanatçı kişiliğinden ötürü içinde çalkantılar barındıran yazarın tercihleridir. bazen o kadar karmaşıktır ki, kendisine neler istiyorsun diye merakla ve bir nevi septik bir bakışla bakan esnafa, derin bir hisle bakarak universalism düşüncesiyle bir nevi, "ne varsa, hepsinden.." şeklinde duygusal bir tepki bile verir bunlar. sonra eve gelip tek tek leblebiyi de ayırmaya çalışır aynı insanlar. karmaşıktır efenim, dengesizdir sanatçı kişi.
a)bira-tuzlu fıstık.
be)bira-beyaz leblebi.
ce)bira-badem içi.
de)bira-hepsi.
antep fıstığı tabi ki ama soyalı fıstığa ilginç bir zaafım var.
herkes beni tuhaf zannediyor**
fıstıksız süper lüks karışık.
badem-kaju fıstığı- antep fıstığı-beyaz leblebi.
tuzlu badem, kaju, antep fıstığı ve tuzsuz fındık.
yılbaşını sözlükte geçirecek yazarlara servis edilecek kuruyemişlerin belirlenmesi için yapılan ankettir.

soslu mısır, antep fıstığı, ay çekirdeği.
antep fıstığı içi, badem, tuzsuz fıstık, kaju fıstığı.
Tuzlu fıstık , fındık , kabak çekirdeği , kuru üzüm.
Çekirdek kola.
Kaju, antep fistigi, findik ici araya birazda kuru uzum serptinmi yemede yaninda yat.
Kaju, antep fıstığı, soslu fıstık, soslu mısır, fındık.