bugün

sözlük yazarlarının içki tercihleridir. anket kokar.

(bkz: rakı herkesle içilmez) diyorum!
senede bir kez vodka. yalnızken içerim kimseye söylemem. sek içerim.
(bkz: vişne suyu)
başka bir yazar tarafından, ciddi bir şekilde etkilenmiştir. alkolsüz olanları tercihimdir.
tekiladır bu azizim.
(bkz: ayran)
adanalı olmasam da şalgam.
absent patlatalım yeşil periye ulaşalım *

pelin otunun dayanılmaz cazibesi...
(bkz: rakı)
(bkz: su)
(bkz: rakı)

mümkünse;
(bkz: yeşil efe)
(bkz: efe yaş üzüm)*
(bkz: smirnoff ice)

(bkz: efes pilsen)
(bkz: acılı şalgam)
(bkz: üzüm suyu)
Dost meclisinde rakı, tek başımayken tekila olarak yanıtlayabileceğim anketimsi.
(bkz: tekila)8-10 shot sonrası üzerine sek cin sonra sen sağ ben selamet. yoktur efendim üzerine. hammallık diğerleri.
(bkz: virgin cuba libre)
(bkz: viski)*
(bkz: abi ordan bi gazoz çek)
(bkz: chivas regal)
(bkz: yeni rakı) *
(bkz: buzlu baileys)
yerli şarap, fransız ve ispanyol şarapları.
yerine ve zamanına göre değişmekle beraber;

tabiki rakı. gerekli asgari imkanlar* sağlandığında içimi en keyif veren içkidir.

onun dışında ikinci tercihim kesinlikle tekila'dır efendim. arka arkaya koyacaksın şatları. ohh miss. hiç denemedim ama limonu hatun kişinin dudaklarından almak gibi bir yöntem varmış tekila adabında. nsip kısmet bakalım.*
*gerekli asgari imkanlar.
-deniz.
-muhabbeti güzel arkadaş ortamı.
-rakı ve kavun.
-buz.
-yanında yemek yenilecekse, sizin de tahmin ettiğiniz üzere balık. bilhassa karides.

sıcağı sıcağına ekleme: kıbrıstan sipraiş ettiğim iki tane büyük şişe olmeca an itibariyle elime ulaşmış durumda, bayram sonrası çıldırmamak elde değil..
şimdi geniş bir çerçevede özetlersek:

rakı: hakikaten farklı bi içki. yani rakı hiçbi şeye benzemez. lakin rakıyı da te kkalıp beyaz peynirle içmenin şahsım adına zerre ekyfi olmaz eziyeti olur. muhteşem bi sofrayla rakı her türlü birinciliğe gider. ama masraflı olduğu için sürekli tercih edilmesi zor.

votka: iyi kafa yapar. fazla işetmez. direk mayıştırır. bazen baş ağrısı yapabilir ama o da her zaman değil. votka kesinlikle iyi bir tercihtir.

viski: çok sert olmakla birlikte çikolatayla birlikte güzel bir içecek oluyor. lakin ne biliyim. ben hiç bi zaman öyle fimlerde rahatlamak için buzlu viski içen abiler ablalar gibi olmadım. sevemedim azizim bunu.

şarap: açıkçası çok fazla tercih ettiğim bişey değil. oldum olası şaraptan anlamam. dünya para şarap getirirler beğenmem köpek öldüren getirirler tadı hoş gelir. statü işi galiba bu. bende de ne statü var ohooo*

kanyak: kışın dondurucu soğukta lafa lapa kar eşliğinde yold ayürürken hiçbi şey onun yerini alamaz. ama bu hava koşulları ve ortam yoksa da o hiçbişeyin yerini alamaz.

cin: içimi son derece hoş. kafası oldukça iyi. tonik ve limonla birlikte güzel tüketilebilen bir içki. ama nedense fazla aklıma gelmez.

tekila: obaaa bu bambaşka bişey. yani o tuzu yalayıp limonu sömürmesi falan. değişik bişi azizim. olduğu yerde eksinlikle içilir. ev ortamında twister oynarken hele bambaşka oluyo.*
lakin öyle bir şey daha var ki o d abira. evet kiminin hamallık olarak yorumladığı, kiminin tadına iğrenç dediği o kutsal içecek. tüm o yazdığım alkoller iyi olmakla birlikt ehepsi her ortamd aiçilemez kanımca. ama bira öyle değil. yolda yürürken, evde otururken, bara gitmişken, diskodayken, parkta otururken yani hemen hemen her yerde. insanın su bile içemediği miktarda içebildiği yegane içecek. evet aşığım ona.

o yüzden her zaman her yerde bira...
fıçı bira.