bugün

al pacino'nun oyunculuğunun zirveye çıktığı ''scent of a woman''dır. birkaç kez izlediğim halde bıkmadığım nadir filmlerin başında gelir. http://i1251.photobucket....560/iyiydiklan/poster.jpg
(bkz: umut dünyası)
(bkz: canım kardeşim)
kemalettin tuğcu'dan " besleme. "

uzun metrajlı bir film muamelesi yaptım, çocukken adamı saniyede depresyona sokma başarısı gösteriyordu.

+ anne ! bu abla niye bu kadar mutsuz ?
sende mi yoksa anne ?!

- yok oğlum, yok zürafam, ben gerçek annenim.
Cidade de Deus (city of god, Tanrıkent (2002)).
hotel rwandan(2004).
Frank Darabont'un yönettiği, Morgan Freeman ve Tim Robbins oyunculukları ile zirve yaptığı 1994 yapımı (bkz: esaretin bedeli)
en iyisi olmayabilir ama en iyilerden
(bkz: das leben der anderen)
(bkz: esaretin bedeli)
Life is beatiful. en mükemmelidir. 1997 yapımı olmasına rağmen uzun yıllar izlenilebilirliğini koruyacaktır.
(bkz: the green mile)*
(bkz: the shawshank redemption)*
(bkz: the godfather)*
(bkz: the cast away)
(bkz: the eternal sunshine of spotless mind)
film olmasa da dram dalında olarak (bkz: house md)
(bkz: esaretin bedeli)
dram isteniliyorsa izlenmesi gereken film bellidir; mommo kız kardeşim.

evet biraz fazla iddalı ama yapacak bişe yok, gereksiz ajitasyonlardan uzak fakat dramın kralını yaşatan gerçek bir hikaye deneyin, mesaj atıp teşekkür bile edeceksiniz. *
schndlerin listesi. son sahnelerinde boğazı düğümlenmeyecek babayiğit yoktur. filmin sonunda konuşamayacak anlara tanık olmak.
(bkz: winter s bone)

çok yeni bir film olmasına rağmen klasikler arasındaki yerini almıştır.

ajitasyon yapmadan sinir bozabilir.
(bkz: my sister s keeper)(kız kardeşimin hikayesi) izlenmesi gereken bir film.
(bkz: yeşil yol) yada (bkz: the green mile).

izlemeyenler, izleyip yazdıklarını tekrar gözden geçirsinler derim.
sinema büfelerinin sadece mendil satarak zengin olduğu, daha ilk yarıda 32 mendil çürüttüğümüz bir çağan ırmak filmi "babam ve oğlum".
like stars on earth 2007 yapımı bollywood filmidir. hem güldürür hem ağlatır hint filmi olduğundan olsa gerek.
Televizyonu kapadım ve siyah ekrandan kendime bakıp içiyorum. şimdiye kadar televizyonda izlediğim en iyi dram filmi.
(bkz: jagten)
ince kırmızı hat.
Raakh bollywood yapımı aamir khan filmidir sadece dramdır hiç komik sahnesi yoktur .
(bkz: million dollar baby)
(bkz: dogani)

yaşanmış olaylar baz alındığından oldukça üzücü olduğunu düşündüğüm bir filmdir.
(bkz: canım kardeşim)