bugün

sözlük yazarlarının izlediği en boktan 5 filmin sebepleriyle beraber sıralanmasıdır.

1. behzat ç. - seni kalbime gömdüm: başka bir türk filminde böyle kıro bir karakter daha yok. ergenlere hitap eden yapısı vardı.

2. leon: kiralık bir katil ile küçücük bir kızın aşkını anlatan iğrenç eser.

3. godfather serisi: "ben polat alemdar'ım ulan!" özentiliğine neden olup türk erkeklerinin zekalarında derin bir boşluk yaratan kurtlar vadisi çıkmadan önce, türk ergenlerinin örnek aldığı mafya karakterlerini içeren boktan film.

4. esaretin bedeli: hakkında yorum yapılamayacak derecede berbat.

5. yüzüklerin efendisi serisi: zekadan bir parça olsun nasiplenmemiş olayların konu edildiği film.
beşe gerek yok. Kiraz çiçekleri ve araf alır götürür.
ters fonksiyona güzel bir örnek.

matematik yalan söylemez.
Küp diye bir film vardı. Kaç sene oldu hala konusunu anlamadım.
dunyayi kurtaran adamin oglu tek basina 5 filme bedel.
17 aralık yolsuzluk operasyonu ve 3 temmuz şike operasyonu. en boktanlarıydı olmamış.
ölüm geçirmez, nam-ı diğer death proof diyerek başlıyorum; 5 taneye ne hacet diyerek de siz sevenlerime veda ediyorum.
Emret komutanim sahmat
Keloglan kara prense karsi
Dunyayi kurtaran adamin oglu
Yalniz benim degil imdb nin bottom yani en kotu 100 filmi arasina girmis yerli yapimlar.
melankoli diye bir gerilim filmi izledim ki izlediğim en berbat filmdir. bir de nasihatim olacak sırf gitmiş olmak için arkadaşlarınızla sinemaya gitmeyin, patlak sokakları izlemek zorunda kalmıştım.
Yarindan sonra, dünyayı kurtaran adamin oğlu, hükümet kadin1-2 fazlasiyla berbatti.
my sister's hot friend.
Melekler Şehri: nicolas cage'in canlandırdığı karakterin kızın peşinden sapık gibi dolanması rahatsız ediciydi. daha doğrusu davranışları rahatsız ediciydi.
Kıyamet gecesi diye çevrilen vanishing on 7th street: sonu çok mal bitiyor, olay açıklanmıyor bile. biraz ağlayan melekleri hatırlattığı için izlemiştim ama cidden çok saçmaydı.
kalan üçünü de recep ivedik serisi ile dodurayım. bunda boktan kelime anlamında kullanılıyor, yan ve mecaz anlamlarında değil.
çağrı (e yani)
green lantern (hahahahaha hay amk)
thor (hiç umduğumu bulamadım la)
harry potter (la allah aşkına ya)
çok film hareketler bunlar (ilk 5. dakikasında çıktım)
(bkz: cat woman)

Listenin tartisilmaz basindadir. Imdb puanida 2, küsür dü zaten.
(bkz: american hustle(düzenbaz))
bunlardan biri için;

(bkz: Zeynep in sekiz günü). arkadaş bitmek bilmedi o sekiz gün ya. sekiz gün oldu mu sana sekiz asır.
fetih 1453
oyunculuk ( hiç o hırs, karizma, destansı bir oyunculuk yoktu biz bu değiliz )
kurgu ( amatörce )
efekler ( komedi filmi efekleri gibi olmuş o kadar yapmacık ki )
müzikler ve ses efekleri ( yersiz yere anlamsız efekler vardı )
şimdi bunu yapan adama gülmek lazım.
hadi bi kere hata yaptın aynı hata 5 kere mi yapılır be kardeşim.
filmi izlemeden evvel iki kritik oku okumuyorsan bi izleyene sor. olmadı ekşiciler gibi yarısında çık.
sana, ticarete konu meta diyeceğim ama dilim varmıyor.
battleship ve elysium çok saçma filmlerdi.izlerken giden zamanıma acımışımdır.
kahpe bizans.
Beşini meşini bilmem ama hayatımda izlediğim en saçma film şu:
(bkz: üç süpermen olimpiyatlarda)
korkunç bir film serisi yeterli olabilir.
paranormal aktivite
çok film haraketler bunlar
sen kimsin?
dünyayı kurtaran adamın oğlu
hükümet kadın
500 days of summer.
sweet november. gerçi bu filmi "kasımda aşk başkadır" diye çevirenin agzına sıçayım.
annemi öldürdüm.
Hokkabaz.
Cok film hareketler bunlar.
Askin 500 günü.
Son ayin.