bugün

Mahsun Kırmızıgül’ün en büyük rakibi olurdum.

Salya sümük giderdiniz.
şahsen belgesel yapmayı isterdim.
kara film. Hatta tretmanı bile hazır. Bir üniversite ödevinin etrafında gelişen bir konusu var.
Kim ne ister.

Her hayattan birer parça yaşam şartları altında Hayal ettikleri ve yaşadıkları.
Çözüm süreci hakkında bir belgesel fena olmazdı.
Türk tarihi .
Sağlam dram çıkar benden...
sokak hayvanları üzerine bir film çekerdim. doğmaları, sokakta hangi şartlar altında yaşadıkları, ölümleri vs. hatta bazı kedi ve köpeklere kamera takıp onların gözünden de görüntüler verirdim.
Ülkenin içinde bulunduğu durumu detaylı olarak çeker sonra da hapse girerdim. heralde.
insanlığın değil de insansızlığın.
konulu olması şart mı hocam?
Film değilde belgesel.

Türk Müziği belgeseli.
En çok para hangisinde ise onun.
Kıbrıs Barış Harekâtı olurdu. Aslında mini dizi daha uygun olur The Pacific veya Band of Brothers gibi.
Karakter bir sabah uyanır ve etrafında kimse yoktur dışarıya çıkar ve ortalıkta da kimse yoktur...

Belki de çekilmiştir bilemiyorum.
II. Selim’in (nam-ı diğer kırmızı tuborg selim) hayatını konu alan bir film çekmek isterdim. Konu; 8 yıla kaç kadeh ve kaç kadın sığdırılır. Tür; komedi, romantizm.
Kürşadın 40 kişiyle çin sarayını basmasını çekerdim. Aslında beceremem öyle şeyleri ama imkanım olsa çektirirdim işte. 300 spartalıdan daha kıyak bir film olurdu valla. işin içine bir de aşk koydun mu olur sana oscarlık film. Mesela kürşad öldürmeye gittiği çin hükümdarının kızına aşık olsun ne bileyim kız da lezbiyen olsun ihanet, ihtiras falan... Olum bu daha çok netflix yapımı gibi oldu. O zaman 40 çeriden biri de kürşada aşık olan ermeni kökenli, kızıl saçlı bir cüce olsun.
Bence göktürk hükümdarı ilterişin oğlu kaanın daha 16 yaşındayken çin sarayından çinli generali tabiri caizse evinden alıp babasının önüne getirmesi de tam filmlik bir olay.
islamiyet öncesi türk tarihinde o kadar çok film yapılmalık konu var ki ah şu batılılar bize karşı düşmanlığı bıraksalar neler neler çıkar da sevmiyorlar işte ne yapcaksın...
zülkarneyn, ebu zerr, hallacı mansur, Hasan sabbah, ömer hayyam, evliya çelebi, neyzen tevfik ve rıza tevfik bölükbaşı'nın biyografileri. Zülkarneyn peygamberin filmi fantastik tadında olacak.

Bir de kitap film uyarlaması olarak; deli filozof, puslu kıtalar atlası, hayvan çiftliği, kör baykuş, paranın cinleri.