bugün

forrest gump, once upon a time in america, scarface, 12 angry men, american history x türünden filmlerdir.
ilk 5 film. neyse işin kolayına kaçmayak o zaman. the godfather filmini bir kere seçmeli, yoksa başımıza taş yağar, coppola ve mario puzo'nun laneti üzerimize olur, sabah uyandğımızda yanıbaşımızda at kafası görebiliriz. ikinci olarak the usual suspects filmini seçerim kevin spacey ve kayser soze hatrına. hitchcock babadan vertigo yu yazmalı 3. sıraya. intouchables fransızlardan oldu 4. reservoir dogs da 5 olsun yoksa tarantino tarafından şiddete maruz kalabilirim.

edit: ladri di biciclette. bu da 6 olsun, he mi kanka.
imdb'ye göre yorumlamak bi kıstas olabilir fakat kime göre neye göre herkes bir kümede kesişmiş belli ama bu adamlar neci apaçide olabilirler nitekim. ismail yk abimiz beni beğenini ben ben beğenmem benim beğendiğim ise beni beğenmez aforizmasıyla beni hiç bişey düşünmemeye itti. Kill bill candır severim gözüme kestirdiğim tahtayı affetmem.
The Lord of the Rings: The Return of the King
Fight Club,
The Pianist,
Kill Bill: Vol. 1,
A Beautiful Mind
godfather 1,
godfather 1,
godfather 1,
godfather 1,
godfather 1.
üçüncü, yirmi ikinci, elli altıncı, doksan yedinci ve yüz on dördüncü basamaklarda bulunan filmlerle katıldığım anket başlığıdır.

şimdi gidip kontrol edicem.
(bkz: leon)
(bkz: The Great Dictator)
(bkz: Stalag 17)
(bkz: rain man)
(bkz: roman holiday)

ayrıca: her ne kadar imdb'de ilk 250'ye giren onca boktan film arasında kendine yer bulamamış olsa da izlemeden geçmeyin:
(bkz: The Teahouse of the August Moon)

haydi bakalım sözlük ergenleri, kaçını izlediniz?
the notebook , life is beautiful , the godfather , fight club , leon daha dolu 5 dediniz diye ..
the good the bad and the ugly kesinlikle en üst sırada.
(bkz: The silence of the lambs)
(bkz: Lock stock and two smoking barrels)
(bkz: Requiem for a dream)
(bkz: inglourious basterds)
(bkz: No country for old men)
güncel Önemli Başlıklar