bugün

yazarların ömürleri boyunca ilk telefona sahip olduğu yaşlarıdır.

şahsen ben 13 yaşımda sahip olmuştum.
12,5 falan.

(bkz: başlığını yirim)
13.

(bkz: uğursuz yaş)ımda almışım meğer!
lise 1 yada 2 sanırım.
12.5 falan.
orta okul son. sanırım 13 dü.
14 yaşındaydım sanırsam. Alınan telefonda zaten 3310 yandan yemişi idi.
beşinci sınıftım. 11-12 falan oluyor herhalde. siemens c 50 mi 70 mi ne öyle bişeydi. antenli falan.
14 yaşında. nokia 8810 um vardı. hey gidi günler hey.
yaş 15 ve nokia 2300.. hey gidi günler.. şimdi 8310 kullanıyorum pekte değişen bir şey yok yani.
lise iki de aldım.

biz fakirdik sanırım.
kendi paramla 21, baba parasıyla 12.
14 yaşındaydım. bizimkilere kalsa yine almayacaklardı; lakin şehir dışında bir lise kazandım ve almak zorunlu oldu. annemin eski telefonunu kullandım. (çok sevindi kadıncağız, babamın ona yeni telefon alacağı için) daha sonra liseyi bitirene kadar o telefonla devam ettim. lise bitince babam sağ olsun yeni bir telefon aldı. ilk kez sıfır, hiç kullanılmamış bir telefonum olmuştu, üniversiteyi de onla bitirdik, çok şükür. mesleğe başlarken telefonumu değiştirdim, hala onu kullanmaktayım. telefonun çok fazla özellikleri olmasının arayışı içinde bir insan olmadım. alo diyor mu diyor, yeterlidir. teknoloji peşinde koşan insanları da eleştirmem; herkesin bir yaşantısı, bakış açısı vardır, saygı duyarım.
19 olmasi lazim.
14 yasinda hollandadan dayim getirmisti. modeli de yazayim tam olsun sony ericson t300.
onaltı idim.
13 yaşında ericson 688 diye bir telim olmuştu. metal çerçevesi sayesinde aynı zamanda çekiç gibi kullanılıyordu. şimdi oyle teknolojik modeller çıkmıyor maalesef.
16 kaç gün ağlayıp duygu sömürüsü yapmıştım pehh..

(bkz: ankete gel)
lisede alabildim oda sagemdi lan arkadaş ne telefondu bozuldumu kimse yapamazdı. hey gidi günler heyy
yaş 17 ericson688 .
almaktan kasıt kendi aldıysa 24 de aldım yeni yani digerlerini ailem almıştı hep benim aldığım S 3..
Lise iki.
Eskiden çağrı atardık lan mal gibi.
15 yaşındaydım. lise 1 sömestr tatilinde alınmıştı.
eskiden ailelerin 18 yasindayken aldiklari hediyenin artik nerdeyse kundakta ki cocuklara alindigini gosterir anket.
19 erikson 688.