bugün

Bilmiyorum ki.
allah bize verdiği nimetleri sosyal medyada paylaşmak için değil de insanlarla paylaşmak için verdi.
bunun için en hafif tabir ile öküzlüğün lüzumu yok (şahsi düşüncem-değer yargım, başkaları ne düşünür nasıl görür beni ilgilendirmez) yediğini sıçtığını ifşa etmemek lazım geldiği aileden gelen bir öğreti (ailem bunu dini açıdan öğretmedi ki; ailemden din bilgisi hiç almadım. ergenlikten sonra inanç olgumu belirledim) sokakta bir şey yemek şatafatlı şaşalı giysi davranış yemek (başkalarıyla bunları paylaşmadığın sürece) ayıptı bizim için...
ha sofranı herkese göstermişsin, ha sıçtığını herkese göstermişsin, davranış olarak ayıptı. aç veya tok olmanı kimseye ifşa etmemek lazım.
belki de bunun için öğrencilik yıllarımda masanın üzerinde duran başkasının sigarasından bir dal almak sigara istemek yerine yerden izmarit alıp içtiğimiz günlerimiz olmuştu.
Lahmacun yaptım. Hamuru harcı falan hepsi ev yapımı.
Pork ribs ve kırmızı şarap ardından zina da var.
yoğurt çorbası
makarna
menemen

dün daha iyidi menüde et vardı *
Mercimek çorbası.
Pideli köfte.
Fırında patates.
Salata.
Karpuz.
Daha vakit var ,Zeytinli salata yapacağım. bi koca kase hemde.
Sarma yaptım, üşenmedim çünkü üşenmeyecek kadar çok canım sıkılıyor. Yanına da bir salata yapar tamamlarım günü.
Arkadaşlar yazın da bir şeyler keyfimiz yerine gelsin daha bir saat var.
Su (zemzem), tuz, hurma ve biraz buğday ekmeği.
Kürü fasulye pilav
Kola
Binden alınan çikolatalı pasta.
bilmiyorum iftar çadırında önceden açıklamıyorlar. ayrıca iftar çadırına gidenlere varoş diyen tiplere de bir kaç lafım var. sensin varoş lan sikik. orada halkla iç içe manevi huzur eşliğinde iftar yapıyoruz. o mistik havayı evinde bir başına yerken bulabilir misin?
bunlar önemli şeyler.
Yolda geçicek büyük ihtimalle sadece su.
görsel
çadirda ne varsa o.
Yoğurt çorbası, etli bezelye yemeği, pilav, cacık, ekmek, tabak, sofra bezidir. Evet.
balik ayran ikilisi.
Çorba, patlıcan oturtma, tavuklu pilav, salata ayran.
Tabi yetişirse, ben işten geleli yarım saat olduda.
görsel
işte bu
beyti, patates kızartması, kremalı mantar çorbası, rakı.
Ancak yazmisiz paylaşalım dememisiz ihtiyaç sahipleri ile.
böyle şeyleri pek sevmem ama allah olmayanada versin.

yoğurlu kebap
mercimek çorbası
patates kızartması
salata
kaymaklı baklava
patates püresi yatağında kaşarlı köfte.

görsel

bu yatağında kelimesini de hep kullanmak istemişimdir he.
Hünkar beğendi
Tarhana çorbası (un tarhanasi değil)
Tavuklu pilav
Güveçte fasulye.
olan var olmayan var. herkese afiyet olsun. evet.
güncel Önemli Başlıklar