bugün

Yazarların tecrübeleri ile sabit fikirleridir.

Kötü bir havada şemsiyenizi yanınıza alırsanız yağmur yağmaz.
kaçan kovalanmaz, kovalanan kaçar.
Murphy kanunları tutar.
eğitimli insanlar en çok gezen,gören,bilen insanları kıskanır,eğitimsizlerse zengin veya yakışıklı/güzel olanları.
ne kadar başarısız olduğunun bir önemi yok onemli olan ne kadar cok calistigindir, her calisma seni hedefine her zaman bir adim daha yaklaştirir. (step by step)
Hayata dair birçok şey bu sözlükte var. *
görsel
Aşk biter ömür boyu değildir.
Hayat size hergün milyonlarca seçenek sunar.Fakat bizler belli kalıplar arasına sıkışmış hayatlar yaşadığımızdan bu milyonlarca seçeneği bir elin parmakları seviyesine indirdik.

Kendi adıma Şu bayram tatilini düşünüyorum.Bugüne kadar yapmadığım neler neleri bu tatile sığdırabilirdim.Fakat alışılmışın dışında tek bir şey bile yapmadım.

Hayatı yaşamayı bilmeyip "bu hayat kötü "diyoruz velhasıl...
kimseye hak ettiğinden fazla değer vermeyin, üzülen siz oluyorsunuz.
Çok yersen, sıçarsın.
Bir seyi istegin zaman elde edemezsin,elde edecegin zaman da hevesin kacar. Hevesim olsa param olmuyor,param olsa hevesim misali.
onu en iyi serdar ortaç demiş: hayat beni neden yoruyorsun!
bir de bir zamanlar bir imparator vardı, o da şöyle diyordu: allahım , neydi günahım...
ben nerde hata yaptım...
Arkadaşlar inanın çıkarın ve çıkarcı insanların dili, dini, ırkı yok. Bir insanın diline dinine ve ırkına bakıp iyi veya kötü demeyin, içine
bakın, o kötüyse o insan kim olursa olsun 10 para etmez.
ulaşmanız gereken bir hedefiniz varsa,insanlardan uzak durun.bir insana baglanmaktansa hedefe bağlanmak daha kârlı.
Bir seyi cok istiyorsaniz ve surekli bi engel cikiyorsa ona ulasamayacaginizi dusunuyorsaniz mutlaka bekleyin. umitsizliklerinizi kaderiniz bir gun toplayacaktir.nasi olmasi gerekiyorsa...cunku allah kuluna dayanamayacagi sey sunmaz onu sadece sinar.yeter ki sabredin ve inanin.
çok ciddiye almayın nasıl olsa içinden sağ çıkamayacağız.
Allem etsende kallem etsende öleceksin gülüm.
beyler erkek olmak yerine fiziği güzel, memesi ideal boyutlarda, sütun gibi bacakları olan bi kız olarak doğmak böyle bir kız olmak isterdim.

düşünürseniz, böyle bir kişi olduğunuzda dünyada elde edemeceğiniz erkek yok.

ne güzel amk.
insanlar çok şerefsiz.
hayat boş eğlen coş.
Değer verdiğim herkes tarafından hor görüldüm.
insanın canını acıtan güvendiği kişiden yediği kazık değil, kazık yediği kişiye bir daha güvenemeyecek olmasıdır.

evet 25 yıllık ömrümde bunu çok acı bir şekilde çok kez görmüş, öğrenmiş ve tespit etmiş oldum. sonraki derslere de açığım.
Hayatınız çok renkli ve hareketli olsa bile bazen tek başınıza oturup kalabiliyorsunuz.
ruh yoktur. yaşam; doğum ve ölümün bir başlangıç veya son olmasına neden olacak kadar kayda değer değildir. insan düşünen hayvandır, düşünmekse bütün kötülüklerin anasıdır. buna rağmen düşünmek nefes aldığını unutturan, yaşama bağlayan şeydir insanı. belki de en büyük kötülüğü budur. insan büyüdükçe şaşırma yeteneğini kaybeder. şaşıramamak, varlıkla yokluk arasındaki farksızlığı fark ettirir insana. var olduğuna şaşıramayan insan, yok olmayı da yadırgamaz.
Bencillik, bize öğretildiği gibi kötü bir özellik değildir aslında hayatımız boyunca başkalarının menfaatleri uğruna kendimizden ödün verip fedakarlık adı altında sömürüldük.
güncel Önemli Başlıklar