bugün

(bkz: esaretin bedeli)
(bkz: se7en)
(bkz: fight club)
(bkz: prozac nation)
(bkz: requiem for a dream)
(bkz: pink floyd the wall)
(bkz: revolver)
(bkz: equbilirium)
(bkz: the matrix)
(bkz: wag the dog)
Üç idoits. Bakış açısını değiştirmek değil ama hayatı yorumlamak konusunda güzeldi. Bana ters etki o bakımdan yani.
(bkz: interstate 60)
(bkz: The Shawshank Redemption)
(bkz: Umudunu Kaybetme)
(bkz: memento)
sadece bir bakınız bırakıp sıradan anket yazarlığı yapmamak adına açıklayacağım bebeğim, sakin ol.

ana karakter leonard shelby'nin amnezi hastalığı hayata olan tüm bakış açımı değiştirdi. çünkü leonard bu hastalık sayesinde hayatını istediği gibi yönetebiliyordu. istediğini unutup istediğini hatırlayabiliyordu. yani hafızası ona seçme şansı vermişti. kötü hatıraları hatırlamamak onun elindeydi.
peki biz 20 sene önce elimizden düşüp ziyan olan meybuzun acısını ilk günkü gibi yaşamıyor muyuz?
neden bir leonard shelby olamıyoruz?
umudunu kaybetme.
3 idiots * * *
hayat guzeldir.

piyanist.

yesil yol.

kasimda ask baskadir.
(bkz: american history x)
(bkz: bu nasıl sarışın)
ikinci film çok saçma gelebilir ama gerçekten bakış açımı değiştirdi. o filmi izlediğimden beri avukat olmak istiyorum. elle woods'un azmi çok etkilemiştir beni.
yeşil yol , amarican history x , fıght club , cesur yürek.
127 hours, the grey, 2012, the king's speech.
züğürt ağa
çiçek abbas
çıplak vatandaş
dila hanım
bodrum hakimi
selvi boylum al yazmalım * vs.....
(bkz: into the wild)
(bkz: parçala behçet)
(bkz: kartal pendik gittik geldik)
(bkz: işte kapı işte sapı)
varoluşun irdelendiği ve nihilizm gibi zıt bir felsefeyle harmanlandığı bu muhteşem filmlerin oscar ı alamamaları tarihin en büyük sinema ayıplarından sayılmaktadır.
cizgili pijamali cocuk, kalpazanlar.
film değil de death note adı anime var. budur arkadaş. herşeyden bir şüphe ve değişik bir hayal gücü oluştu bende. 3 sene geçti hala etkisindeyim.
the pianist çünkü dedim ki biribiseymidedi çok israf ediyorsun. Insanlar aç ve sen yemek seçiyorsun. Ve bir de bir sözü hatırlattı bana ne oldum dememeli ne olacağım demeli diye. Bizim allah korusun o duruma düşmeyeceğimiz ne malum.
the truman show
Fight club
Shawshank redemption...
(bkz: one night stand)
matrix serisi.
(bkz: kadın kokusu)