bugün

benim 3240.20 TL çıkan borcumdur. facebookta görüp ben de bi borcuma bakayım dedim. Gss prim nedir onu da bilmem.
https://onlinetahsilat.sg....tr/WebTahsilat/index.jsf
Onlarda zaman zaman yanlışlıklar olabiliyor. Bana da 600 tl çıkmıştı. SGK ile gittim konuştum, 120tl mi neymiş. Ödedim bitti.
genelde odenmeyen borclardir. lise bitipte universiteye baslamazsaniz sigortaya aylik prim odemek zorundasiniz zira genel saglik sigortasi yaptirmak zorunlu. universiteden ogrenci belgesi gotururseniz o sene boyunca odemelerden muaf sekilde sigortadan faydalanabiliyosunuz. hersene yenilemek zorundasiniz. ben ne unideyim ne de iste calisiyorum derseniz kaymakamliga muracat edin onlar sizi biyere yonlendiricek ordan bi form alicaksiniz ailenizin gelirine gore aylik prim odeyeceksiniz. ben hic birsey yapmam derseniz maximum primden her ay tc nize borc eklenecek. ben gecen sene uniye tekrar hazirlandim aylik 40 tl prim odedim. odemeye baslayinca onceki borclari siliyorlar.
En son baktığımda 3 bin 500 tl civarı bir borctu. Şimdi baktığımda ise aradığınız kayıt bulunamadı falan diyor. Bu ne demek oluyor. Bilgili arkadaşlardan acil mesaj bekliyorum. Bir de provizyon olayı var.
566.64 TL bi bu eksikti zaten.
1780 tele civarlarında dolaşan borç.
762 liradır.
931 liradır.

son iki rakam her şeyi anlatıyor aslında.
2537 liradır.
5 bin küsür, babayı alırlar efendim.
En son baktigimda 4900 du gelir tespiti yaptrdim düşmesini umut ederek bekliyorum bakalım.

Edit: 800 liraya düşmüş sevindim ama genede ödemeyi düşünmüyorum.
1278.45 kuruştu bir zamanlar. Az önce yeniden baktım, bana da "aradığınız kayıt bulunamıyor" dedi.
Gss nedir, pirim nedir bilmem. Ödemeyi de düşünmüyorum. Saraya para lazım diye halkı soyamaz kimse.
4.000 TL olmuştur hayırlı işler xd.